هشدار ملی در مورد شیوع ویروس زمستانی در بریتانیا

شیوع «نورو ویروس» موجب تعطیلی مدارس و بخش های مراکز درمانی شده است

سازمان خدمات بهداشتی بریتانیا، از مردم خواسته در صورت ابتلا به «نورو ویروس» از خانه خارج نشوند

Disease Control and Prevention

شیوع «نورو ویروس» در بریتانیا، که می‌تواند به سرعت در اماکن عمومی به ویژه بیمارستان‌ها و مطب‌های پزشکان منتشر شود، موجب شده سازمان بهداشت عمومی کشور در هفته گذشته بیش از ۱۱۰۰ تخت را در بیمارستان‌های بریتانیا تعطیل کند. نخستین نشانه‌های ابتلا به این ویروس اسهال و استفراغ است.

این خبر در میان رجوع تعداد بی‌سابقه بیماران مبتلا به نوع شدید آنفولانزا به اورژانس بیمارستان‌هاست. 

این نگرانی وجود دارد که این سرآغازی بر یک زمستان بحرانی برای سازمان بهداشت عمومی باشد که نسبت به سال‌های گذشته، زودتر شروع شده است.

ایندیپندنت تحقیق کرده که مرکز درمانی «کویین»، وابسته به بیمارستان ناتینگهام، که یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های سازمان بهداشت عمومی در کشور است، تنها در روز ۲۵ ام نوامبر، ۷۶۶ بیمار اورژانس داشته است. این رقم تا این تاریخ در سال جاری، رکوردی بی‌سابقه است.

بنیاد درمانی «میدلند شرقی» همچنین به خاطر شیوع «نورو ویروس» مجبور به تعطیلی ۱۵۰ تخت شده است. 

بیمارستان‌های دانشگاهی منطقه «لِستِر» هم از ۸۱۴ مورد مراجعه به اورژانس در همان روز خبر داده و گزارش داده «نورو ویروس» به دو بخش بیمارستان سرایت کرده و تعداد انگشت شماری از بیماران را هم مبتلا کرده است.

در این هفته، چهار بخش بیمارستان «رویال بارکشِر» در ناحیه «رِدینگ» تعطیل شد و نیز گزارش شده که ویروس به سرعت در میان کارکنان بیمارستان «اَرو پارک» در «ویرال» منتشر شده است. چندین مورد این بیماری در بخش‌های مختلف بیمارستان مشاهده شده است. 

آموزشگاه «ماندلا» در شفیلد هم به علت بیماری تعداد کثیری از دانش آموزان تعطیل شده است.

از نورو ویروس گذشته، تعداد مبتلایان به آنفولانزا در بیمارستان‌ها، به ویژه در شمال انگلستان نیز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. 

این نگرانی وجود دارد که بریتانیا هم پا جای پای استرالیا بگذارد که در آن، در بالاترین موارد بیماری ناشی از آنفولانزا در نیمکره جنوبی در سال‌های اخیر، ۲۷۲ هزار نفر مبتلا و ۶۶۰ نفر درگذشتند. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

میریام دیکین، مدیر اداره سیاست گذاری و استراتژی سازمان بهداشت عمومی بریتانیا، که نمایندگی بیمارستان‌ها را بر عهده دارد، می‌گوید: «این می‌تواند نشانه نگران کننده‌ای حاکی از به حقیقت پیوستن پیش بینی‌ها برای یک زمستان سخت باشد. 

«ما وارد مرحله ای می‌شویم که پرمشغله ترین دوره در نظام درمانی کشور است که هم اکنون نیز زیر فشار تقاضای بیش از حد قرار دارد.

«برای ما امنیت بیمار اولویت اول است، اما در کنار کمبود نیرو، شیوع آنفولانزا یا نورو ویروس می‌تواند پیامدی جدی بر خدمات ما داشته باشد.»

سازمان خدمات بهداشتی بریتانیا ضمن یک هشدار ملی، افشا کرده که در هفته گذشته تعداد ۱۱۰۰ تخت را تعطیل کرده است و از مردم خواسته در صورت ابتلا به نورو ویروس که باعث اسهال و استفراغ می‌شود، از خانه خارج نشوند.

در هشدار سازمان بهداشت عمومی آمده که مبتلایان به نورو ویروس نباید تا ۴۸ ساعت پس از گذشتن عوارض بیماری به سر کار یا مدرسه بازگردند.

نتیجه پژوهش سراسری سازمان «سلامت مردم انگلستان» (پی اچ ای) حاکی از آن است که موارد تشخیص نورو ویروس در آزمایشگاه نشان می‌دهد که در دو هفته میانی ماه نوامبر، موارد ابتلا به این بیماری نسبت به این موقع در پنج سال گذشته ۲۸ درصد افزایش یافته است.

سازمان بهداشت عمومی بریتانیا نیز گفته است تعداد تخت‌هایی که همه روزه در هفته گذشته تعطیل شده‌اند، نسبت به سال گذشته دوبرابر شده است.

پروفسوراستیون پوویس، مدیر درمانی سازمان بهداشت عمومی، می‌گوید:«ما تا این لحظه شاهد پیامد شیوع نورو ویروس بر بیمارستان‌ها و مدارس بوده ایم و متاسفانه موارد ابتلا احتمالا در هفته‌های آینده افزایش خواهد یافت.

«این یک بیماری بسیار ناراحت کننده است، اما عوارض آن در بیشتر مبتلایان ظرف دو روز تمام می‌شود. درمان خانگی بهترین روش کمک به بهبود بوده و نباید سایرین را در معرض ابتلا به آن قرار داد.»

مقامات بهداشت عمومی تاکید کرده اند که بهترین روش برای ایمنی در مقابل این ویروس، شستن دست‌ها با آب گرم و صابون پس از استفاده از توالت و پیش از پختن و صرف غذاست. 

آن‌ها می‌‌گویند اگر به نورو ویروس مبتلا شده‌اید، از مراجعه به پزشک یا بیمارستان خودداری کنید.

© The Independent

بیشتر از جهان