یک گربه خیابانی چاق جاذبه گردشگری لهستان است

«سلطان خیابان کاشوبسکا» در محبوبیت میان گردشگران از قلعه قرن دوازدهمی پیشی گرفت

گتسک که در جعبه‌ای در خیابان زندگی می‌کند، توجه گربه‌دوستان سراسر جهان را به خود جلب کرده است- instagram/@kotgacekeveryday

گتسک، گربه شهری آزادی که در جعبه‌ای در خیابان کاشوبسکا در هفتمین شهر بزرگ لهستان زندگی می‌کند، توجه گربه‌دوستان سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

بر اساس گزارش‌های محلی، این حیوان تپل در نقشه گوگل، قبل از حذف شدنش ۵ ستاره و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ اظهارنظر دریافت کرده بود.

به گزارش اینسایدر، گتسک طبق فهرست‌بندی جدید در ۴۸ ساعت اول تقریبا ۵۰۰ اظهارنظر و میانگین امتیاز پنج ستاره را به دست آورد و از دیگر جاذبه‌های این شهر ساحلی، از جمله قلعه قرن دوازدهمی دوک‌های پامرانین، پیشی گرفت.

این گربه که اسمش در زبان لهستانی به معنای «خفاش گوش دراز» است و «گتس-اک» تلفظ می‌شود، سال‌ها ساکن این شهر بوده و محبت‌ مردم محلی و بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده بود، اما شهرت بین‌المللی او پس از دیده شدن ویدیو سال ۲۰۲۰ خبرگزاری محلی ویﺷچچین‌یه در فضای مجازی اوج گرفت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

حالا گربه‌دوستان سراسر جهان به این شهر کشیده می‌شوند تا شخصا با «سلطان خیابان کاشوبسکا» ملاقات کنند.

در یک اظهارنظر پنج ستاره به تاریخ اوت ۲۰۲۱ آمده است: «با هواپیما از اسلو و توقف بین‌راهی در گدانسک به دیدن گتسک رفتم.»

در ادامه آمده است: «همان طور که انتظار می‌رفت، او هیچ توجهی به من نکرد و همین این تجربه را کاملا خوشایند کرد. اگر هم با کسی در جایی از دنیا قرار شام می‌داشتم، دوباره در یک چشم بر هم زدن با پروازی برمی‌گشتم تا به او غذا بدهم.»

شخص دیگری نوشت: «با آنکه محلی به من نگذاشت دیدنش ارزش سفری ۳ ساعته را داشت.»

نظردهنده سوم گفت: «بسیار خوش‌اقبالم که با این موجود مهربان متشخص آشنا شدم.»

غذا دادن بازدیدکنندگان به گتسک باعث نگرانی در مورد چاقی رو به فزونی او شده بود و باعث شد یک پناهگاه حیوانات محلی از مردم بخواهد به این گربه معروف غذا ندهند.

در نوشته‌ای روی تابلویی در کنار خانه مقوایی او از تحسین‌کنندگان می‌خواهند فقط بسته‌های خوراکی دربسته‌ای برایش بگذارند که صاحبش بتواند بعدا برای او باز کند.

روی این تابلو هم‌چنین نوشته است: «شاد و خرم برای عکس گرفتن ژست می‌گیرم، اما لطفا در حین چرت زدن مرا نوازش نکنید.»

البته «گردشگری گربه‌ای» به شچچین محدود نمی‌شود.

دوستداران رفقای پشمالویمان همچنین مجذوب خانه و موزه ارنست همینگوی در کی وست فلوریدا شده‌اند.

این‌جا علاوه بر اینکه محل سکونت سابق این رمان‌نویس بزرگ آمریکایی بوده، محل زندگی حدود ۵۰ گربه پرسه‌زن آزاد است که همگی از نسل گربه اصلی همینگوی، اسنوبال، از نژاد مین کون‌اند.

© The Independent

بیشتر از زندگی