گنجینه ۵۳ میلیون دلاری در نمایشگاه جواهرات عربستان

نمایشگاه جواهرات عربستان سعودی با حضور بیش از ۱۰۰ نام مطرح از سراسر جهان در ریاض افتتاح شد

نمایشگاه جواهرات عربستان با مجموعه جواهرات ۵۳ میلیون دلاری و حضور بیش از ۱۰۰ نام مطرح جهانی روز سه شنبه، هشتم دسامبر در ریاض افتتاح شد.

این رویداد با عنوان «Be'Jwele» که تا ۱۰ دسامبر ادامه خواهد داشت، مجموعه‌داران، طراحان، علاقه‌مندان و متخصصان صنعت جواهر را به خود جذب کرده است و شامل نشست‌های بحث و تبادل‌نظر و آزمایشگاه جواهر است. نام‌های مطرح از کشورهایی مانند امارات متحده عربی، بحرین، هند، سوئیس، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، هنگ‌کنگ، تایلند، سنگاپور و ایالات متحده در کنار مجموعه‌های منحصربه‌فردی از جواهرات جهان، سوئیس و یوکو لندن بریتانیا در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌ شده‌اند.

شرکت BFT Gems مستقر در کارولینای شمالی، مجموعه ۵۳ میلیون دلاری تورمالین پارایبای خود را که به دست مالک شرکت، پیتر دلیسی با مشارکت طراح شرکت جواهرات پورت رویال مستقر در ناپل فلوریدا ساخته شده است، به نمایش گذاشت.

دلیسی به عرب نیوز گفت: «سنگ‌ها اساسا قابل ارزش‌گذاری نیستند. هفت جفت سنگ همسان روی گردنبندی از تورمالین پارایبا از موزامبیک آفریقا قرار دارند. آن‌ها فقط در دو نقطه از جهان یافت می‌شوند.

این مجموعه از پلاتین، با پنج هزار الماس ریز یا خیلی کوچک با وزن کلی حدود ۱۰۰ قیراط ساخته شده‌اند که همه آن‌ها در پلاتین جاسازی شده‌اند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این مجموعه سه قطعه متفاوت دارد. یک آویز قطره‌ای با زنجیری به صورت انگشتر و گوشواره‌هایی که قابل تبدیل‌اند؛ بنابراین شما سه آویز، دو گوشواره، یک چوکر و یک حلقه دارید.»

او خاطرنشان کرد که آنچه یک سنگ جواهر تورمالین پارایبا را متفاوت می‌کند، وجود مس و منگنز است که ظاهری درخشان به آن می‌بخشد و باعث می‌شود بدون هیچ نور طبیعی بدرخشد.

با حضور ۱۵ جواهرساز محلی، ازجمله جواهرات روتیل، جوری دایموندز، النخبا و ساعت یک تکه رناد العمودی که با الهام از ولیعهد عربستان، شاهزاده محمد بن سلمان ساخته شده‌اند، هدف از این نمایشگاه حمایت از طراحان و کارآفرینان سعودی است.

غرفه «جواهرات عربستان» مجموعه‌ای را در خود جا داده که به دست ۹ طراح محلی ساخته شده است و همکاری مشترکی میان جواهری نون که شاهدخت نوره الفیصل تاسیس کرده و جواهرات یاسمین مرزوق است.

هر طراح یک قطعه جواهر ارائه کرده است که نشان‌دهنده احیای گنجینه‌های باستان شبه‌جزیره عربستان و با الهام از تمدن داداییان است.

بیشتر از مُد و زیبایی