آمریکا پهپاد تهاجمی ایران را سرنگون کرد

پهپاد ایرانی در جریان حمله‌های هوایی سپاه پاسداران در کردستان عراق سرنگون شد

نیروهای آمریکایی در منطقه روز چهارشنبه یک پهپاد تهاجمی حکومت ایران در عراق را سرنگون کردند.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، بامداد روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد،  ساعت ۲:۱۰ دقیقه بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی، نیروهای آمریکایی یک هواپیمای بی‌سرنشین ایرانی که به سمت اردبیل، در کردستان عراق، در حرکت بود را سرنگون کرد.

براساس اعلام ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، پهپاد ایرانی از نوع مهاجر-۶ بود و به‌گفته مقام‌های آمریکایی تهدیدی برای نیروهای آمریکایی حاضر در منطقه به‌شمار می‌رفت.

مهاجر-۶ همان پهپادی است که نیرو‌های روسیه در تهاجم نظامی خود در شرق اوکراین از آن استفاده می‌کنند. نیروهای اوکراینی نیز یکی از همین مدل پهپادهای ایرانی را سرنگون کرده‌اند.

به‌گفته ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، در جریان این عملیات نظامی هیچ نیروی آمریکایی کشته یا مجروح نشد و هیچ خسارتی نیز به تجهیزات آمریکا در منطقه وارد نشد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

آمریکا در حالی پهپاد ایرانی را در عراق سرنگون کردند که در روزهای گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمله‌های هوایی گسترده‌ای علیه نیروهای کرد مخالف نظام جمهوری اسلامی در مناطق مرزی کردستان عراق انجام داده‌اند.

به‌گفته سنتکام حمله‌های سپاه پاسداران در کردستان عراق، جان غیرنظامیان بی‌گناه را تهدید و خطری برای ثبات منطقه به‌شمار می‌رود.

به‌دنبال حمله‌های موشکی و پهپادی سپاه پاسداران در مناطق مرزی کردستان عراق، دولت عراق روز چهارشنبه سفیر ایران در بغداد را احضار کرد.

وزارت خارجه آمریکا و بریتانیا نیز روز چهارشنبه، در بیانیه‌های جداگانه حملات هوایی سپاه پاسداران به مناطق مرزی کردستان عراق را نقض حاکمیت ملی عراق و تمامیت سرزمینی این کشور توصیف کردند.

در جریان این حمله‌ها در روز چهارشنبه دست‌کم ۹ تن کشته شدند.

بیشتر از جهان