اعلان جنگ سایبری گروه هکری مشهور جهان علیه حکومت ایران

«نمی‌گذاریم حکومت جمهوری اسلامی در اینترنت زنده بماند»

این گروه هکری در پیامی ویدیویی خطاب به مردم ایران گفت که تنها نیستند-ROSLAN RAHMAN / AFP

گروه هکری انانیموس (Anonymous) از آغاز جنگ سایبری علیه حکومت ایران خبر داد.

مشهورترین گروه هکری جهان که در معرفی خود می‌گوید به دنبال به نمایش گذاشتن نقش حقوق بشر است، در روزهای اخیر ویدیوهای متعددی از اعتراض‌های مردمی در ایران در اعتراض به درگذشت مهسا امینی منتشر کرده است. این گروه هکری در بازنشر این ویدیوها از هشتگ فارسی و انگلیسی مهسا امینی استفاده می‌کند که میلیون‌ها بار منتشر شده است. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

مهسا امینی، دختر جوان ۲۲ ساله تنها دو ساعت پس از بازداشت گشت ارشاد پس از سکته مغزی و قلبی به کما رفت و روز جمعه در بیمارستان کسری تهران جان باخت. پدر او در مصاحبه با رویداد ۲۴ از وارد آمدن ضربه‌های شدید به پیکر دخترش سخن گفته است. گزارش‌های متعددی هم حاکی از وارد شدن ضربه مغزی به سر مهسا امینی است.

پس از اعلام خبر انتقال مهسا امینی از بازداشتگاه خیابان وزرا به بیمارستان کسری، اعتراض‌های مردمی در فضای مجازی و خیابان‌های سراسر ایران آغاز شد و تا امروز ادامه دارد. ماموران امنیتی نیز با خشونت و شلیک مستقیم به‌دنبال سرکوب معترضان‌اند.

این گروه هکری که پنج‌و‌نیم میلیون دنبال کننده در توییتر دارد، در پیامی ویدیویی خطاب به مردم ایران گفت که تنها نیستند و اجازه نمی‌دهد سرکوب مردم ایران ادامه پیدا کند.

در ساعات اخیر گزارش‌هایی مبنی بر اختلال در پایگاه اینترنتی دولت جمهوری اسلامی و صدا و سیما منتشر شده است.

گروه هکری انانیموس (گمنام)، هشدار داده است که به جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهد در اینترنت زنده بماند و آن را خاموش خواهد کرد.

این گروه هکری پیش‌تر هم در آغاز حمله روسیه به اوکراین عملیات سایبری گسترده‌ای علیه ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه انجام داده بود.

بیشتر از جهان