هنرمندان سیاه‌پوش بر فرش قرمز ام‌تی‌وی

افراد مشهور با ظاهری جسورانه در مراسم موزیک ویدیو ۲۰۲۲ ام‌تی‌وی شرکت کردند

جوایز موزیک ویدیو ام‌تی‌وی با مدهای دیوانه‌وار مترادف شده است- Jamie McCarthy/Getty Images for MTV/Paramount Global/AFP

جوایز موزیک ویدیو ام‌تی‌وی (MTV) را به بعضی از افراطی‌ترین لحظات تاریخ مد می‌شناسند.

لیدی گاگا در سال ۲۰۱۰ با پوشیدن لباسی که از گوشت خام واقعی درست شده بود، تماشاگران را شوکه کرد. کیتی پری در سال ۲۰۱۴ با الهام از لباس‌هایی که بریتنی اسپیرز و جاستین تیمبرلیک پوشیده بودند، با پوشیدن لباس‌های جین مشابه ریف رف (Riff Raff)، لحظه نمادین دیگری را بر فرش قرمز رقم زد و رز مک گوان، بازیگر، در سال ۱۹۹۴، با پوشیدن پیراهن منجوق‌دوزی سیاه بدن‌نمای خود که تا زانو می‌رسید و لباس زیر بندی سیاهش که کاملا پیدا بود، توجه همه را به سمت خود جلب کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

جوایز موزیک ویدیو ام‌تی‌وی با مدهای دیوانه‌وار مترادف شده است. مد فرش قرمز امسال اگرچه هنوز پر زرق‌وبرق است، به نظر می‌رسد از ظاهر جسورانه‌ای که ما می‌شناختیم و دوستش داشتیم، بیشتر عقب‌نشینی کرده است (حتی فرش قرمز مشکی بود). مراسم جوایز موسیقی ویدیو ام‌تی‌وی ۲۰۲۲ مملو از رنگ‌های تیره و عبوس، سایه‌نماهای بریده‌شده و یقه‌های دور گردنی بود.

همه‌چیز را لیزو شروع کرد. خواننده «درباره زمان لعنتی» (About Damn Time) یکی از اولین افراد مشهوری بود که با لباس آبی مشکی از مجموعه مد بهار ۲۰۲۲ ژان پل گوتیه که گلن مارتنز طراحی کرده بود، به مراسم آمد. لیزو که امسال برای پنج جایزه نامزد شده است، این لباس آستین‌افتاده [ که شانه‌ها در آن برهنه‌اند] را با رژ لب گوتیک و زینت‌آلات طلا هماهنگ کرد.

گروه معروف دختران کی‌پاپ [موسیقی کره‌ای] بلک‌پینک (Blackpink) نیز با لباس‌های تمام مشکی، با هم هماهنگ شده بودند. لیزا با شلوار سلین مشکی و یک بلوز بی‌آستین با یک بریدگی روی آن، چتری‌های صاف خود را تکان می‌داد. جیسو با لباس مشکی دیور با نیم‌تنه توری و دامن گلدار روی فرش قرمز رفت. جنی لباس شنل را انتخاب کرد و یک ست مشکی دو تکه با دامن کوتاه پوشید و رز، تنها بلوند گروه، یک لباس کوتاه یقه‌دار از سنت لوران پوشیده بود. البته هر یک از دختران بلک‌پینک برچسب‌های مدی را که همگی سفیران برند آن‌ها هستند، انتخاب کرده بودند.

در حالی که به نظر می‌رسید مشکی رنگ غالب فرش قرمز است، برخی از ستاره‌ها با طرح‌های گل‌دار ظاهر عبوس خود را شادتر کردند. سابرینا کارپنتر و داو کامرون، هنرآموختگان دیزنی چنل، هر کدام لباس‌های مشکی ماکسی گلدار پوشیده بودند. کارپنتر با یک لباس گل پولکی روی فرش قرمز قدم گذاشت که طراحی موسکینو (Moschino) بود. این لباس قدیمی که دوباره مد شده است، یک بریدگی روی سینه و دو تا در قسمت کمر دارد. در همین حال، لباس پاکو رابان الهام‌گرفته از سبک گوتیک کامرون، نه یک، نه دو، بلکه سه کمربند چرمی داشت.

مد لباس سیاه با وارد شدن گروه راک ایتالیایی منسکین (Maneskin) ادامه یافت که لباس‌های الهام‌گرفته از لیل کیم (شامل پوشش نوک پستان) از گوچی را پوشیده بودند و اشلی گراهام، مانکن، با یک لباس یقه دور گردنی مشکی مارک هوتون طراحی کاترین پولک، با بریدگی‌هایی در جلو لباس و پارچه چین‌کش‌شده، روی فرش قرمز آمد.

در برنامه جوایز موسیقی ویدیو ام‌تی‌وی، حتی مردان هم  مد عبوس را دنبال کرده بودند. لیل ناس ایکس با لباس تمام‌پر مشکی خود که هریس رید آن را طراحی کرده بود، داستان را به نهایت رساند و جک هارلو، یکی از مجریان مراسم جوایز موزیک ویدیو ام‌تی‌وی امسال، با یک کت مشکی یقه دوبل هرمس و یک شلوار به همان رنگ وارد شد.

با ادامه فصل نمایش جوایز، شاید سیاه بودن همه‌چیز، بزرگ‌ترین مد فرش قرمز امسال بوده باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد بهترین مد لباس در سایت جوایز موزیک ویدیو ام‌تی‌وی ۲۰۲۲ موجود است.

© The Independent

بیشتر از مُد و زیبایی