بهترین رستوران‌های زیر آب جهان

رستوران‌ زیر آب امکان تماشای برخی از جذاب‌ترین مناظر جهان را فراهم می‌کند

رستوران ایتا پنج متر زیر سطح دریا‌ست و با داشتن مناظر باغ مرجانی، محل عبور جانوران دریایی است- conradmaldives.com

برای افراد زیادی این‌که چه غذایی می‌خورند به همان اندازه اهمیت دارد که آن را کجا می‌خورند.

چشیدن دست‌پخت بهترین آشپزهای دنیا یکی از علاقه‌مندی‌های گردشگران غذاست، اما در کنار آن، تجربه فضایی منحصربه‌فرد هم افراد زیادی را از چهار گوشه دنیا راهی غذاخوری‌های بی‌همتا می‌کند.

رستوران زیر آب امکان تماشای برخی از جذاب‌ترین مناظر جهان را فراهم می‌کند تا طعم غذا با یک خاطره فراموش‌نشدنی تا مدت‌ها زیر زبان مشتری‌هایشان بماند.

رستوران زیر دریای ایتا ‌(Ithaa)، جزیره رانگالی کنراد، مالدیو

جزیره رانگالی کنراد مالدیو اولین استراحتگاه در جهان بود که یک رستوران زیر آب تمام شیشه‌ای را راه‌اندازی کرد. رستوران ایتا پنج متر زیر سطح دریا‌ست و با داشتن مناظر باغ مرجانی، محل عبور و مرور بسیاری از جانوران دریایی هم است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این فضا را می‌توان برای ناهار‌ خصوصی، عروسی و مناسبت‌های خاص رزرو کرد. برای کسانی که هوس زندگی زیر آب را دارند یک اقامتگاه مجلل دو طبقه هم دارد که اتاق خواب اصلی آن زیر سطح دریاست.

رستوران اونلی بلو (only blu)، مالدیو

اونلی بلو جدیدترین رستوران زیر آبی که در مالدیو افتتاح شده، همچنین بزرگ‌ترین رستوران در این مجمع‌الجزایر است. این رستوران که در ماه ژوئن رونمایی شد، از طریق یک اسکله چوبی که بین دو استراحتگاه جزیره‌ای قرار دارد، در دسترس است.

اونلی بلو ۶.۸ متر زیر سطح دریا قرار دارد و همان‌طور که از نامش پیداست، فضای داخلی آن عمدتا آبی است. این رستوران با ۱۹۰ مترمربع مساحت و ۴۶ صندلی، طراحی نعل اسبی شکلی دارد که باعث می‌شود هر میز نمای پنجره مخصوص به خود را از صخره مرجانی داشته باشد.

رستوران آندر (Under)، لیندسنس، نروژ

این رستوران نیمه مغروق در زیر دریا در لیندسنس نروژ، فرصتی نادر برای مشاهده جانوران دریایی اقیانوس اطلس شمالی است. این رستوران که با پنجره‌های عظیم، نمای همه جنبه‌ای از بستر دریا را نشان می‌دهد، ترکیبی از معماری چشمگیر، تحقیقات دریایی و غذاشناسی است.

بنای آندر مستطیلی است که روی محور خود کج شده است و این سازه به مرور زمان بخشی از محیط دریایی پیرامون خود خواهد شد، چرا که ناهمواری پوسته بتنی آن مانند یک صخره مصنوعی عمل می‌کند.

اوسیانو (Ossiano)، آتلانتیس، پالم، دبی

رستوران اوسیانو واقع در آتلانتیس، پالم، با گنجایش ۵۰ مهمان، میزهای غذایش را در عمق ۱۰ متری یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های جهان برده است.

همه مواد غذایی سرآشپز گرگوار برگر از اقیانوس‌ یا در ۵۰ کیلومتری از خط ساحلی تهیه می‌شوند.

رستوران لولیوُ L'Olivo، المهارا، دبی

سرآشپز آندره‌آ آمیلیاچو از رستوران لولیوُ L’Olivo کاپری که دارای دو ستاره میشلن است، مسئول فهرست غذای رستوران لولیو برج‌العرب در المهارا است.

این فهرست با طعم‌های اصیل مدیترانه‌ای دارای انواع غذاهای ماهی خام، تارتار و گوش ماهی کبابی، همچنین غذاهای پاستا، خرچنگ، ماهی سیاه و سایر غذاهای اصلی دریایی است.

کارگو هولد‌(Cargo Hold)، دوربان، آفریقای جنوبی

این رستوران که در دنیای دریایی اوشاکا (Ushaka) در دوربان، آفریقای جنوبی واقع شده است، فرصتی برای ناهار خوردن با کوسه‌ها را فراهم می‌کند.

کارگو هولد که در انتهای کشتی فانتوم پارک دریایی، با چشم‌اندازی به آکواریوم کوسه‌ها قرار دارد، غذاهایی از سراسر جهان، ازجمله صدف تازه و میگوی زنجبیل عسلی پانکو را در فهرست غذایش دارد.

کورال (Koral)، آپوروا کمپینسکی بالی، اندونزی

یک آکواریوم چشمگیرترین خصوصیت کورال است که در سال ۲۰۲۱ با عنوان «بی‌نقص‌ترین رستوران جهان برای عکاسی» نامیده شد.

مناظر دریایی با کاشی‌های تزئینی کف رستوران، آجرکاری‌های سفالی قرمز و سقف‌های چوب ساج تکمیل می‌شود. طعم‌های ساحلی اندونزی را سرآشپز برنده جایزه آندره‌آ استون در فهرست غذای وسوسه‌برانگیز و خوش طعم سرو می‌کند.

نمو (Nemo)، آنتالیا، ترکیه

نمو یک بار، استراحتگاه و رستوران در آنتالیا، ترکیه است که فضای داخلی مجلل‌اش را با منظره آکواریوم ترکیب می‌کند.

فهرست غذای رستوران نمو که در جوایز آشپزی ۲۰۲۰ با عنوان بهترین رستوران هتل ترکیه معرفی شد، مملو از غذاهای دریایی است.

بیشتر از سفر