حرکت قهقرایی سیاره‌ها چه اثری بر نشان ماه تولدتان دارد؟

عطارد سیاره اندیشه، زمان‌بندی، و معاشرت است. هنگامی که در حرکت قهقرایی باشد، می‌تواند باعث ایجاد آشفتگی در زمان‌بندی و معاشرت‌های نادرست شود

در طالع‌بینی، هر سیاره معنای مختص به خود را دارد - Pixabay

در طالع‌بینی (astrology)، قرارگیری سیاره‌ای در «حرکت قهقهرایی»، به خوف‌انگیزترین اصطلاح طالع‌بینی، هم برای تازه‌کاران طالع‌بینی، و هم برای عاشقان منطقه‌البروج بدل شده است. اما به صرف آنکه سیاره‌ای وارد مرحله حرکت قهقرایی خود شده باشد، لزوما به معنای آن نیست که جهان در آستانه سوختن و خاکستر شدن است. در واقع، حرکت قهقرایی می‌تواند معاشرت‌ها، احتمالات رمانتیک و فرصت‌های شغلی را دستخوش تغییر کند.

در این‌جا به تفکیک، معنای حرکت قهقرایی سیاره‌ها و چگونگی اثرگذاری آن را بر نشان ماه تولدتان بررسی می‌کنیم.

«حرکت قهقرایی» چیست؟

در طالع‌بینی، حرکت قهقرایی یعنی حرکت ظاهری رو به عقب سیاره‌ای. سیاره در واقع به سمت عقب حرکت نمی‌کند و این تنها یک توهم است.

به گفته سازمان ناسا (NASA)، این توهم به ‌دلیل چگونگی چرخش زمین و دیگر سیارات به دور خورشید رخ می‌دهد.

مثلا می‌توانیم مریخ و زمین را مانند «ماشین‌های مسابقه در پیستی بیضی‌شکل» تصور کنیم. کره زمین روی خط اول است و بسیار سریع‌تر از مریخ حرکت می‌کند، چنان سریع که وقتی مریخ یک دور می‌زند، زمین دو بار به دور خورشید چرخیده است. در توضیحات ناسا آمده است: «تقریبا هر ۲۶ ماه، زمین از پشت می‌آید و از مریخ سبقت می‌گیرد.» زمانی‌که زمین از کنار مریخ می‌گذرد، این توهم به وجود می‌آید که مریخ به سمت عقب حرکت می‌کند.

در طالع‌بینی، هر سیاره معنای مختص به خود را دارد و وقتی به نظر می‌رسد این سیاره در حال حرکت به سمت عقب یا «حرکت قهقرایی» است، این معنا برعکس می‌شود.

زمانی‌که سیاره‌ای در حرکت قهقرایی قرار می‌گیرد، چه انتظاری باید داشت؟

به گفته کارشناسان سایت طالع‌بینی (Astrology.com)، هر بار که سیاره‌ای در حرکت قهقرایی قرار می‌گیرد، می‌تواند به طرق مختلف بر ما تاثیر بگذارد. در اینجا می‌بینیم که چگونه ممکن است این حرکت شما را تحت تاثیر قرار دهد.

عطارد

عطارد سیاره اندیشه، زمان‌بندی، و معاشرت است. هنگامی که در حرکت قهقرایی باشد، می‌تواند باعث ایجاد آشفتگی در زمان‌بندی و معاشرت‌های نادرست شود.

مریخ

مریخ سیاره نیرو و شور و اشتیاق است. طی حرکت قهقرایی مریخ، انتظار داشته باشید که خاطرخواهی‌های جدید از بین بروند. برنامه‌های جدید نیز، به‌دلیل از بین رفتن اشتیاق‌مان، ممکن است به نتیجه نرسند.

مشتری

مشتری سیاره معنویت و توسعه است. به گفته سایت طالع‌بینی، طی حرکت قهقرایی مشتری می‌توان دوره‌های پرتنش تحولات روحی و درونی را از سر گذراند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

زهره

زهره سیاره عشق و دلدادگی است. قرار گرفتن زهره در حرکت قهقرایی می‌تواند نشانه‌ای از چالش‌ها و پیمان‌شکنی افراد در روابط‌‌شان باشد، و روابط جدیدی که در این زمان شروع می‌شوند، می‌تواند «کاملا ساختگی» حس شود.

زحل

زحل سیاره کردار و حاصل کردار است. زحل در حرکت قهقرایی می‌تواند بر احساس مسئولیت و انضباط ما تاثیر [منفی] بگذارد.

اورانوس

اورانوس سیاره شورش است. وقتی در حرکت قهقرایی باشد، می‌تواند باعث تغییرات ناگهانی و گسست در تصمیم‌ها شود.

نپتون

نپتون سیاره توهم است. حرکت قهقرایی نپتون ممکن است روی برداشت ما از واقعیت اثر بگذارد و به «فریب‌ها و توهم» روی خوش نشان بدهیم.

پلوتون

پلوتون سیاره قدرت است. پلوتون در حرکت قهقرایی می‌تواند الهام‌بخش افراد برای «تحول» و پرداختن به احساس‌ها و فکرهایی باشد که شاید قبلا نادیده می‌گرفتند.

حرکت قهقرایی بعدی چه هنگام رخ می‌دهد و چه اثری بر نشان ماه تولدم دارد؟

عطارد امسال با چهار حرکت قهقرایی در ماه ژانویه، مه، سپتامبر و در پایان دسامبر مواجه خواهد شد.

از ۱۹ دسامبر تا ۲۹ ژانویه پیش رو در سال جاری، سیاره زهره چهار حرکت قهقرایی در ژانویه، مه، سپتامبر، و آخر دسامبر دارد. دومین حرکت قهقرایی ۱۰ مه آغاز شد و در طول فصل «ثور« (Taurus) تا آغاز فصل «جوزا» (Gemini) در سوم ژوئن ادامه خواهد داشت. اما حرکت قهقرایی عطارد تنها موردی نیست که در این سال نابسامانی پدید می‌آورد. خود را برای تمام حرکت‌های قهقرایی مریخ، زهره، مشتری، اورانوس، نپتون، و پلوتون هم آماده کنید.

 این رخداد، بسته به نشان ماه تولد هرکس، اثرات مختلفی بر افراد مختلف خواهد داشت. با هم ببینیم چه در انتظار هرکس است.

حمل

آغاز حرکت قهقرایی عطارد وقتی وارد سومین خانه معاشرت برج حمل می‌شود، معاشرت‌های نادرست پدید می‌آورد. وقتی عطارد به فصل جوزا انتقال می‌یابد، حملی‌ها باید بر امور مالی و گردش درآمد خود تمرکز کنند.

ثور

حرکت قهقرایی عطارد در سراسر ماه‌های مه و ژوئن بر خانه امور مالی و نخستین خانه خویشتن اثر می‌گذارد. وقتی ثور شروع به حرکت قهقرایی کند ثوری‌ها باید به عاداتی که در خرج کردن دارند نگاهی بیندازند. در پایان این انتقال ثوری‌ها تمرکزشان را به اهداف شخصی و روابط‌شان معطوف می‌کنند.

جوزا

چون عطارد حکمران سیاره‌ای جوزا است، در این نشان احساس راحتی می‌کند. جوزا معمولا به اهل مکالمات طبیعی بودن معروف است، اما حرکت قهقرایی عطارد در فصل جوزا باعث از دست رفتن ارتباط‌ها و معاشرت‌های نادرست می‌شود. چون عطارد مدتی را در بخش فرمانروای خویشتن جدول تولدتان سپری می‌کند، وقتی بحث هویت شما به میان می‌آید، انتظار درون‌نگری و ژرف‌کاوی داشته باشید.

سرطان

این حرکت قهقرایی موجب فعال شدن قسمت‌هایی از جدول تولدتان می‌شود که حاکم بر روابط‌ و ناخودآگاه است و می‌تواند به رویاهای قوی منجر شود و عاشقان یا دوستان قدیمی به سراغ قطع رابطه بروند.

اسد

برج اسدی‌ها ممکن است در آغاز حرکت قهقرایی خود را در حال تغییر دادن دوستی‌ها ببینند. فصل ثور که نزدیک می‌شود، برج اسدی‌ها  توجه خود را بر شغل، روابط کاری، و وجهه خود متمرکز می‌کنند.

سنبله

طی این حرکت قهقرایی، آغوش گشودن به روی اهل تفکر برای سنبله‌ای‌ها آسان‌تر می‌شود. سنبله‌ای‌ها باید با کتاب‌خوانی یا شرکت در کارگاه‌ها ذهنشان را بسط دهند.

میزان

میزانی‌ها بهتر است کنجکاوی به خرج دهند، بپرسند، و به فلسفه شخصی‌ خودشان توجه داشته باشند. میزانی‌ها طی این حرکت قهقرایی در مورد بزرگ‌ترین پرسش‌های زندگی تامل می‌کنند و چگونگی سازگار شدن با دنیا را بررسی می‌کنند.

عقرب

این حرکت قهقرایی عقربی‌ها را وامی‌دارد تا در روابط رمانتیک خود تغییر ایجاد کنند. آیا در رابطه‌تان خیلی زیاد «دهنده» و خیلی کم «گیرنده‌»اید؟ در این حرکت قهقرایی عقرب، از نو در مورد مرزبندی‌ها مذاکره کنید.

قوس

با این حرکت قهقرایی از فصل ثور به جوزا، بخش‌های رابطه و سلامت برای قوسی‌ها فعال می‌شود. مسائل قدیمی رابطه‌های گذشته ممکن است دوباره رو بیاید و بر رابطه رمانتیک کنونی اثر بگذارد. قوسی‌ها در مراحل بعدی این حرکت باید در روال روزانه‌شان برخی عادت‌های سالم‌تر را در پیش گیرند.

جدی

این حرکت قهقرایی عطارد سبب می‌شود که متولدان برج جدی احساس کنند در کار غرق شده‌اند. متولدان برج جدی باید طی این مدت در تنظیم توازن‌ کار و زندگی‌شان تجدیدنظر کنند. در پایان حرکت قهقرایی عطارد، متولدان برج جدی شاهد اوج‌گیری خلاقیت و سرگرمی خواهند بود.

دلو

عطارد که با حرکت قهقرایی از ثور می‌گذرد، دلوی‌ها در مورد قرارهای عاشقانه دچار سردرگمی می‌شوند؛ به ویژه اگر مسائل یک رابطه قبلی دوباره رو بیاید. پاسداشت کسی که پیش‌تر با او رابطه عاشقانه داشته‌اند، شاید طی این دوره بهبودی بخش باشد، اما نباید از این حد فراتر رفت. در عوض همین که عطارد به جوزا رسید، باید بر خانه و خانواد خود تمرکز کرد.

حوت

این حرکت قهقرایی زمان مناسبی برای حوتی‌ها است تا در مورد وضعیت خانه‌شان فکر کنند. معاشرت نادرست ممکن است باعث ایجاد شور و هیجان داخلی میان اعضای خانواده یا هم‌اتاقی‌ها شود.

© The Independent

بیشتر از زندگی