عروسی سال: سنگ تمام دولچه و گابانا برای کارداشیان‌ها

این عروسی در املاک دومنیکو دولچه و استفانو گابانا برگزار شد

همه واکنش‌ها به این مراسم مثبت نبود-twitter/dolcegabbana

کورتنی کارداشیان تصمیم گرفته هر چند ماه یک بار ما را با تصاویر ازدواج رسمی یا غیررسمی با تراویس بارکر غافلگیر کند.

 اولین عقد غیر رسمی با حضور عروس و داماد و دومین آن رسمی و با حضور تنها چند عضو نزدیک خانواده برگزار شد. سومین مراسم که در ایتالیا بود فرصتی به خواهران کارداشیان داد تا همه دور هم جمع شوند آن هم در یک مراسم با زرق‌وبرق سبک گوتیک (سبکی از هنر قرون میانه اروپا)  که اگر چه بعضی مسیحیان ایتالیا را خوشحال نکرد اما در عوض یک جشن تمام عیار برای طرفداران مد والای دولچه و گابانا بود. تا جایی که میدانیم جشن دیگری هم در ایالات متحده در پیش است. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

مراسم ازدواج کورتنی کارداشیان و تراویس بارکر در پورتوفینوی ایتالیا در یک قلعه قرون وسطایی برگزار شد جایی که کاملا با روح لباس‌های خانه مد دولچه و گابانا همخوانی داشت.

عروس یک لباس کوتاه تور و ساتن مد والای دولچه و گابانا با الهام از لباس‌های زیر زنانه ایتالیایی در دهه ۱۹۶۰ پوشیده بود که با توری بلند پوشیده شده بود. روی تور سر عروس گل‌هایی با الهام از باغ‌های مدیترانه‌ای این شهر ساحلی و همچنین تصویری از مریم باکره با دست گلدوزی شده بود. این شمایل‌نگاری مذهبی که بر اساس یکی از خال‌کوبی‌های بارکر است، با این کلمات همراه بود «خانواده، وفاداری، احترام». کورتنی همچنین دستکش‌های توری به دست داشت و کفش‌های پاشنه‌بلند توری پوشیده بود. او به ووگ گفت: «طراحی لباس‌هایم با دومنیکو و استفانو (دومنیکو دولچه و استفانو گابانا) از هر نظر یک رویا بوده است.»

کت‌وشلوار بارکر نیز توسط این خانه مد ایتالیایی طراحی‌شده بود. الن فون آنورث، عکاس مد، تگ نگاره‌هایی از عروسی این زوج ثبت کرده است.

این عروسی در ویلا اولیوتا، خانه‌ای در املاک ویلایی دومنیکو دولچه و استفانو گابانا برگزار شد. این خانه شامل برج دیدبانی قلعه‌ای و تراس‌هایی برای غذاخوری در فضای باز است و همچنین به مناظر وسیعی از دریای مدیترانه دید دارد. در دامنه‌های تپه، باغ‌های زیتون، اکالیپتوس و سرو، مسیرهای پیاده‌روی عاشقانه قرار دارند. در مورد فضای داخلی باید گفت که همان‌طور که انتظار می‌رفت در حد اعلا شیک بود: ویراستار ووگ هیمیش باورلز وقتی در سال ۲۰۰۵ از این ویلا بازدید کرد، زیبایی‌شناسی به کار رفته در آن را با «غلتیدن آلیس به سرزمین سورئال عجایب در انتهای سوراخ خرگوش» مقایسه کرد.

خانواده بزرگ کورتنی از جمله خواهرانش کیم، کلوئی، کندال، کایلی و فرزندانش میسون، پنه‌لوپه و رین و همچنین مادرش کریس جنر در مراسم حاضر بودند. فرزندان بزرگ‌تر کیم و کایلی و فرزندان تروایس بارکر نیز در این سفر آن‌ها را همراهی کردند. یکی از غایبان این مراسم پیت دیویدسن بود. کیم کارداشیان دوست پسر جنجالی خودش را در ایتالیا همراه نداشت.

مراسم عروسی یکشنبه نقطه اوج یک جشن و سرور چندروزه بود.

همه واکنش‌ها به این مراسم مثبت نبود. درحالی‌که بارکر ۴۶ ساله علناً در مورد پیوندهای خود با مذهب کاتولیک صحبت کرده است، مشخص نیست که آیا کارداشیان ۴۳ ساله عضو این کلیسا است یا خیر. به نظر می‌رسید نمایش چندباره تصاویر مریم باکره بر روی لباس عروس و لباس‌های عصرگاهی او باعث رنجش افرادی شد که گمان می‌کنند کورتنی از مذهب کاتولیک استفاده ابزاری کرده است.

چند هفته‌ قبل از برگزاری جشن در ایتالیا که با جشن دیگری در آمریکا کامل خواهد شد، این زوج برای امتحان نهایی لباس‌هایشان در آتلیه دولچه و گابانا در میلان حضور یافتند، جایی که لباس‌های خود را زیر نگاه دقیق دومینیکو دولچه امتحان کردند.

چه با این منتقدان لباس‌های عروس موافق باشیم یا نه وقتی تعدادی از مشهورترین چهره‌های صنعت مد و سرگرمی برای یکی از مهم‌ترین رویدادهای خانوادگی به سراغ دولچه و گابانا می‌روند به چیزی کمتر از عالی نمی‌توان فکر کرد.

بیشتر از مُد و زیبایی