یك دقیقه سكوت به احترام درگذشت دختر لوییز انریكه

ژانا انریكه نه ساله بر اثر سرطان درگذشت

JOSEP LAGO / AFP

سازمان مسابقات باشگاهی فوتبال اسپانیا (لالیگا) اعلام كرد که  پیش از مسابقات لیگ‌برتر و دسته‌ یك اسپانیا در آخر همین هفته، به یاد دختر لوییز انریكه یك دقیقه سكوت برگزار می‌شود.

ژانا پس از پنج ماه دست و پنجه نرم كردن با بیماری سرطان استخوان، در روز پنج‌شنبه در سن نه سالگی درگذشت.

در بیانیه‌ رسمی لالیگا آمده است كه «پیش از شروع تمام بازی‌های فوتبال لیگ برتر(سانتاندر) و دسته‌ یك اسپانیا (اسمارت‌بنك) در آخر همین هفته به یاد ژانا دختر لوییز انریكه یك دقیقه سكوت برگزار می‌شود».

لوییز انریكه  در ماه ژوئن پس از آن كه مشخص شد دخترش به استئوسارکوما مبتلا شده است، برای آن كه وقت بیش‌تری را با وی بگذراند، از سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال اسپانیا كناره‌گیری كرده بود. استئوسارکوما رایج‌ترین نوع سرطان استخوان است كه به ویژه افراد جوان به آن مبتلا می‌شوند.

لوییز انریكه دو سال سرمربی تیم سلتا ویگو در لالیگا بود، سپس سرمربی بارسلونا شد و دو بار جام قهرمانی لالیگا را به دست آورد.

انریکه در زمانی هم كه بازی می‌كرد، طی ۱۵ سال بازی در تیم‌های اسپورتینگ خیخون، رئال مادرید و باشگاه ایالت كاتالان (بارسلونا) سه بار مقام قهرمانی اسپانیا را به دست آورد.

انریكه در بیانیه‌ای اعلام كرد: «دختر ما ژانا پس از گذراندن پنج ماه دشوار در مبارزه با استئوسارکوما (سرطان استخوان) امروز در سن نه سالگی درگذشت».

« از ابراز هم‌دردی‌های گرمی كه در چند ماه گذشته دریافت كردیم سپاسگزاریم و قدردان ابراز توجه و معرفت همگان هستیم. هم‌چنین از كاركنان بیمارستان سنت خوان دودیو و سنت پائو بابت رفتار و تعهدشان  و از پزشكان، پرستاران و تمام نیروهای داوطلب متشكریم. به‌خصوص از گروه درمان تسكینی  بیمارستان سنت خوان دودیو سپاسگزاریم. خیلی دل‌مان برای‌تان تنگ خواهد شد و تمام روزهای زندگی به یاد شما هستیم. به امید دیدار در روزهای آینده. شما ستاره راه‌نمای خانواده‌ ما بودید. روحت شاد ژانیتا».

این نوشته برگردان فارسی از مقالات منتشر شده دیگری است و منعکس کننده دیدگاه سردبیری روزنامه ایندیپندنت فارسی نمی باشد.

https://www.independent.co.uk

© The Independent

بیشتر از ورزش