کیم جونگ اون با ۲۰ کیلو کاهش وزن در انظار عمومی ظاهر شد

رهبر کره شمالی با پوستی آفتاب‌سوخته و مدل مویی شبیه پدربزرگش کیم ایل سونگ، بنیان‌گذار کره شمالی، دیده شد

 

رهبر کره شمالی کودکانی را که به او گل می‌دادند بوسیده و در تمام مدت مراسم برای شرکت‌کنندگان در رژه کف زده است‌ـ STR/AFP

کیم جونگ اون، پس از مدت‌ها غیبت از انظارعمومی، در مراسم رژه سگ‌های ارتش با وزنی به‌مراتب کمتر از گذشته و پوستی آفتاب‌سوخته، توجه عموم را به خود جلب کرد.

تصاویر این رویداد که گفته می‌شود روز چهارشنبه برگزار شده است، روز پنجشنبه در رسانه‌های دولتی کره شمالی منتشر شد. در این تصاویر رهبر کره شمالی در کت‌وشلواری کرم رنگ، با کراواتی نقره‌ای و مدل مویی شبیه پدربزرگش کیم ایل سونگ، بنیان‌گذار کره شمالی، دیده می‌شود.

رسانه‌های دولتی کره شمالی گزارش داده‌اند که با فرا رسیدن نیمه‌شب، آقای کیم در میان تشویق‌های مردم در میدان کیم ایل سونگِ پیونگ‌یانگ، پایتخت این کشور، ظاهر شده است. 

رهبر کره شمالی در این رویداد سخنرانی نکرد اما  لبخند می‌زده و شست دستش را به نشانه تایید و تشویق شرکت‌کنندگان در مراسم بالا برده است. رهبر کره شمالی کودکانی را که به او گل می‌دادند بوسیده و در تمام مدت مراسم برای شرکت‌کنندگان در رژه کف زده است. 

با توجه به سابقه خانوادگی بیماری قلبی، در مورد وضعیت سلامت رهبر ۳۷ ساله کره شمالی که زمانی اضافه وزن داشت و بنا بر برخی گزارش‌ها، به الکل معتاد بود، مرتب گمانه‌زنی می‌شد. هم پدر او کیم جونگ ایل و هم پدربزرگش در اثر مشکلات قلبی درگذشتند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

گفته می‌شود کیم جونگ اون در چند ماه گذشته دست‌کم ۲۰ کیلو وزن کم کرده است. این کاهش وزن نخستین بار در ماه ژوئن که پس از هفته‌ها غیبت، در نشست حزب حاکم این کشور شرکت کرد، مود توجه عموم قرار گرفت. در آن هنگام رسانه‌های دولتی گزارش دادند که شهروندان کره شمالی با دیدن آقای کیم که قدری لاغر شده بود، به گریه افتاده‌اند.

کره شمالی به دنبال هفته‌ها خشکسالی و سپس بارندگی فصلی شدید در سال ۲۰۲۰ با کمبود شدید موادغذایی مواجه شده است. از طرفی، رهبر کمونیست کره شمالی برای سروسامان دادن به اقتصاد که به‌دلیل برنامه تسلیحات هسته‌ای این کشور آماج تحریم‌های آمریکا است، با دشواری‌هایی روبه‌رو است.

یَنگ مو جین، استاد دانشکده مطالعات کره شمالی در سئول (کره جنوبی)، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت:«او (کیم) به سن ۴۰ سالگی نزدیک می‌شود و همسر و پدر سه کودک است. بنابراین جای شگفتی نیست که به سلامتی‌اش اهمیت دهد.» او افزود که احتمالا کیم درصدد ارائه تصویر یک «دولتمرد عادی» از خود است. 

ظاهر جدید کیم جونگ اون همراه با اظهارنظرهای گسترده بسیاری از کاربران، در رسانه‌های اجتماعی انعکاس یافته است. یکی از کاربران توییتر نوشته است: «کیم جونگ اون رژیم کیتو [رژیم غذایی مبتنی بر چربی و کربوهیدرات بسیار کم] و وزنه‌‌های مجانی پیدا کرده است.»

کیم جونگ اون رژیم کیتو و وزنه‌‌های مجانی پیدا کرده است.

- -بریدی تی کرِیگ ([email protected]) ۹ سپتامبر ۲۰۲۱

کاربر دیگری پرسید: «بسیار خب! اول دونالد ترامپ و حال کیم جونگ اون؟! این داروی معجزه‌آسا چیست یا پزشک جراح (آن‌ها) کیست؟»

در این میان، یک دادگاه در ژاپن آقای کیم را در ارتباط با پرونده شکایت از پیونگ‌یانگ برای نقض حقوق بشر در مورد ساکنان کره‌ای‌تبار، احضار کرده است. بیش از ۹۳ هزار کره‌ای در سال‌های ۱۹۵۹ تا ۱۹۸۴ در چارچوب یک برنامه اسکان که کره شمالی را «بهشت روی زمین» توصیف کرده بود، از ژاپن به کره شمالی مهاجرت کردند.

شاکیان پرونده  اکنون به‌دلیل موارد حقوق بشر که در حق آنان اعمال شده است، هریک غرامتی ۶۵۸ هزار پوندی درخواست کرده‌اند. انتظار نمی‌رود آقای کیم در دادگاه حاضر شود.

© The Independent

بیشتر از جهان