نظرسنجی جدید: ترامپ در انتخابات بعدی بایدن را شکست خواهد داد

ترامپ همچنان محبوب‌ترین نامزد برای جمهوری‌‌خواهان است

دونالد ترامپ (چپ)، رئیس جمهوری پیشین از حزب جمهوری‌خواه، و جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا- MANDEL NGAN, JIM WATSON / AFP

بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا، چنانچه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین از حزب جمهوری‌خواه، در انتخابات ریاست جمهوری بعدی در برابر جو بایدن، رقیب او در انتخابات سال گذشته و رئیس جمهوری کنونی از حزب دموکرات، قرار گیرد، او را شکست خواهد داد.

به گزارش روز شنبه نیویورک پست، حدود ۴۷ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی کالج امرسون که نتایج آن روز جمعه منتشر شد، طرفدار ترامپ هستند و حدود ۴۶ درصد نیز گفته‌اند از بایدن حمایت می‌کنند. شش درصد پرسش‌شوندگان هم گفته‌اند که به دنبال یک نامزد دیگر خواهند بود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در این نظرسنجی از ۱۲۰۰ رأی‌دهنده ثبت‌شده در سراسر ایالات متحده در فاصله ۳۰ اوت تا اول سپتامبر سال جاری، و پیش از انتشار آمار نامطلوب اشتغال در کشور که می‌تواند تردیدهایی را در مورد توانایی جو بایدن در اداره امور اقتصادی آمریکا و بهبود آن به‌وجود آورد، پرسش شده است.

از هر چهار دموکرات، یک نفر گفته است که حاضر است قید بایدن را بزند و مایل است فرد دیگری نامزد نهایی این حزب در انتخابات ۲۰۲۴ باشد. در عین حال، ترامپ همچنان محبوب‌ترین نامزد برای جمهوری‌‌خواهان است و ۶۷ درصد گفته‌اند اگر در انتخابات آینده ترامپ نامزد شود، از او حمایت می‌کنند.

بایدن در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ حدود ۵۱ درصد کل آرا را به خود اختصاص داد و ترامپ ۴۷ درصد آرا را کسب کرد.

بر اساس نتایج نظرسنجی فوق، عملکرد بایدن در مقام ریاست جمهوری از دید بیش از ۴۹ درصد شرکت‌کنندگان مورد تایید نیست، و در مقابل ۴۵ درصد آن را قابل قبول دانسته‌اند.

بیشتر از جهان