درگیری پلیس اسرائیل با فلسطینیان در محوطه مسجد‌الاقصی ۹ زخمی به جا گذاشت

اسرائیل ده فلسطینی را در تظاهرات اعتراضی پس از نماز جمعه بازداشت کرد

درگیری میان فلسطینیان و پلیس اسرائیل- AHMAD GHARABLI / AFP

پلیس اسرائیل روز جمعه ۱۰ فلسطینی را در جریان درگیری در محوطه مسجدالاقصی بازداشت کرد. در این درگیری‌ معترضان فلسطینی به سوی ماموران امنیتی سنگ پرتاب کردند و طرف مقابل به سوی آنان گلوله لاستیکی شلیک کردند و در درگیری میان دو طرف  ۹ نفر مجروح شدند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که حدود هزار نفر که برای نماز جمعه در محوطه مسجدالاقصی حضور یافته بودند با تکان دادن پرچم فلسطینی شعار الله‌اکبر سر دادند.

پلیس اسرائیل در بیانیه‌ای گفت که ده‌ها نفر از جوانان معترض با سنگ‌پرانی به پلیس مقررات را لغو کردند و ده مظنون به قانون‌شکنی بازداشت شدند.»

صلیب سرخ فلسطینی گفت که ۹ نفر مجروح شدند، و سه نفر از آنان که بر اثر «ضرب‌وجرح، شلیک گلوله‌های لاستیکی و خمپاره‌های صوتی» مجروح شده بودند، به بیمارستان منقل شدند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

درگیری روز جمعه پس از آن بود که فلسطینی‌ها علیه یهودیانی که روز سه‌شنبه در شرق بیت‌المقدس تظاهرات کرده و شعار «مرگ بر اعراب»‌ سرداده بودند، تظاهرات کردند.

مقابله پلیس با معترضان مسلمان در اوایل ماه ژوئن به بزرگترین رویارویی نظامی میان شبه‌نظامیان فلسطینی در نوار غزه و ارتش اسرائیل منجر شد.

آتش‌بس میان اسرائیل و حماس در روز ۲۱ مه به جنگ ۱۱ روزه میان شبه‌نظامیان جهاد اسلامی و حماس در نوار غزه با ارتش اسرائیل پایان داد.

درگیری‌های روز جمعه در جریان دومین روز تظاهرات فلسطینی‌ها صورت گرفت.

روز قبل از آن پلیس اسرائیل گفت که هشت نفر از معترضان فلسطینی را در دروازه دمشق- یکی از دروازه‌های شهر قدیمی اورشلیم در مجاورت محله عرب‌نشین بیت‌المقدس، بازداشت کرد.

همچنین در روز جمعه، معترضان فلسطینی در نزدیکی نابلس در کرانه باختری رود اردن علیه گسترش شهرک‌‌های یهودی‌نشین تظاهرات کردند.

صلیب سرخ گفت که ۴۷ نفر در جریان شلیک گاز اشک‌آور و گلوله‌های لاستیکی مجروح شدند.