خبرگزاری فارس از رد صلاحیت لاریجانی، احمدی نژاد و جهانگیری خبر داد

هم لاریجانی و هم احمدی‌نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی هستند

از چپ: علی لاریجانی، محمود احمدی‌نژاد، اسحاق جهانگیری و مصطفی تاجزاده 

خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، از رد صلاحیت علی لاریجانی، محمود احمدی‌نژاد و اسحاق جهانگیری برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

فارس در خبری با عنوان «نه شورا به بانیان وضع موجود» نوشت: «با پایان یافتن بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری در شورای نگهبان، اسامی نامزدهای نهایی به وزارت کشور ارسال شد. شنیده‌های خبرنگار فارس از منابع مطلع حاکی از آن است که صلاحیت آقایان علی لاریجانی، محمود احمدی‌نژاد و اسحاق جهانگیری مورد تایید قرار نگرفته است.»

به گفته فارس، صلاحیت این داوطلبان تایید شده است: ابراهیم رئیسی، محسن رضایی، محسن مهرعلیزاده، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، عبدالناصر همتی و امیرحسین قاضی زاده هاشمی.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

 

علی لاریجانی دوازده سال رئیس مجلس شورای اسلامی بود و پیش از آن به حکم لی خامنه‌ای سال‌ها ریاست صدا و سیمای حکومتی ایران را به عهد داشت. محمود احمدی‌نژاد دو دوره رئیس جمهوری ایران بود. هم لاریجانی و هم احمدی‌نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی هستند.

اسحاق جهانگیری در هشت سال گذشته، معاون حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران بوده است.

در تصویری که خبرگزاری فارس برای این مطلب به کار برده، عکس مصطفی تاجزاده، نامزد اصلاح‌طلب هم دیده می‌شود که در دولت محمد خاتمی، معاون سیاسی وزارت کشور بود و بعد از تظاهرات اعتراضی به انتخابات ۱۳۸۸ چند سال را در زندان گذراند.