قدردانی جهاد اسلامی فلسطین از ایران برای موشک‌های «بدر-۳»

تلفات حمله‌های حماس و اسرائیل به ۴۰ نفر رسید

در حالی که گردان قدس جهاد اسلامی فلسطین از محور مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران برای اضافه کردن موشک های «بدر-۳» به تسلیحات این گروه قدردانی کرده است، تلفات حمله‌های موشکی و راکتی بین اسرائیل و حماس به گزارش رویترز به ۴۰ نفر رسید. ۳۵ نفر در غزه و پنج نفر در اسرائیل.

موضوع استفاده گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی از تسلیحات ایرانی به موازات افزایش تنش‌ها بین اسرائیل و حماس مورد توجه قرار گرفته است.

در ویدیویی که در کانال تلگرامی Tura منتشر شده، ابو حمزه، سخنگوی گردان قدس جهاد اسلامی فلسطین از جمهوری اسلامی ایران بابت موشک‌های بدر-۳ تشکر می‌کند. اورشلیم پست پیش‌تر گزارش داده بود که این گروه هشت هزار راکت با برد کوتاه در اختیار دارد.

برخی منابع نیز اعلام کرده‌اند که موشک‌های «خیبر۱ ام-۳۰۲» به اهدافی در اسرائیل اصابت کرده و خسارت‌های گسترده‌ای به بار آورده است. این گزارش از سوی منابع رسمی تایید نشده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، در نخستین ساعات بامداد چهارشنبه، حماس ده‌ها راکت به به سوی تل‌آویو شلیک کرد و در مقابل اسرائیل حمله‌های هوایی گسترده‌ای در غزه انجام داد. صدای آژیر خطر در تل‌آویو به گوش می‌رسد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در جریان این حمله‌ها، یک ساختمان چند طبقه در غزه ویران شد. اسرائیل می‌گوید، منافع حماس شامل مراکز اطلاعاتیی و پرتاب راکت را هدف گرفته است.

این شدیدترین درگیری بین حماس و اسرائیل از سال ۲۰۱۴ تا کنون است.

تور ونسلند، نماینده سازمان ملل در صلح خاورمیانه خواستار «توقف فوری آتشباران» شده است. او هشدار داد، «به سوی جنگ تمام عیار پیش می‌رویم و رهبران هر دو طرف باید مسئولیت کاهش تنش‌ها را بر عهده بگیرند.»

گزارش‌ها حاکی از آن است که در نخستین ساعات بامداد چهارشنبه، مردم در اسرائیل به پناهگاه رفتند.

شاخه نظامی حماس می‌گوید در واکنش به ویران شدن ساختمان‌ها در شهر غزه، ۱۲۰ راکت به سوی بیرشبا و تل‌آویو شلیک کرده است.

دور جدید تنش‌ها در ماه رمضان و پس از درگیری پلیس اسرائیل با فلسطینی‌ها در مسجد‌الاقصی آغاز شد.

بیشتر از جهان