جوانان امروز حوصله دانلود بیشتر از یک دقیقه را ندارند

«نسل جوان در احاطه تکنولوژی است و خواهان گریزگاهی از این محاصره»

pexels

به نظر می‌رسد که «میلنیال‌ها» – یا همان کسانی که در اوایل قرن بیستم پا به نوجوانی گذاشتند – کاسه صبرشان از دست تکنولوژی لبریز شده است. مطالعه جدیدی نشان می‌دهد که اگر انتظار برای دانلود فایلی روی تلفن همراه جوانان بیشتر از یک دقیقه طول بکشد، عصبی می‌شوند.

تحقیقی بر روی ۲۰۰۰ کاربر تلفن همراه از همه سنین که از سوی شرکت تلفن‌سازی چینی «وان پلاس» انجام شد نشان می‌دهد که افراد بین ۱۶ تا ۳۴ ساله، پنج برابر بیشتر از کاربران مسن‌تر احتمال دارد بر اثر سرعت کم دانلود عصبی بشوند.

از پرسش‌شوندگان خواسته شد عواملی در زندگی خود را که بیش از همه ناراحت‌کننده است نام ببرند. برای گروه سنی ۱۶ تا ۲۴ ساله، بیشترین جواب این بود که جایی که در آن هستند، ارتباط وای فای نداشته‌باشد. دومین جواب مشترک، به موقع نرسیدن فایل‌ها بود.

این تحقیق می‌گوید که زندگی‌های پر از تکنولوژی دیجیتال ما، دارد به مردم آسیب ذهنی می‌زند، چرا که از هر پنج «میلنیال»، دو نفر علایم فرسودگی – از جمله اضطراب و بی‌خوابی – به دلیل مقدار زمانی که روی گوشی‌هایشان صرف می‌کنند، گزارش کردند.

این پژوهش دریافت که مردم مایل‌اند با این وضعیت مقابله کنند. حدود نیمی  از افراد ۱۶ تا ۲۴ ساله گفتند می‌خواهند مدت کمتری پای تلفن یا کامپیوتر صرف کنند. در عین حال، ۳۲ درصد از پرسش‌شوندگان گفتند که نگران مقدار زمانی هستند که در آن به تکنولوژی وابستگی دارند.

کیت پارکنی، رئیس دفتر بریتانیای «وان پلاس» در امور استراتژی اتحادیه اروپا و بازاریابی در بریتانیا، گفت: «نسل جوان در احاطه تکنولوژی است و به ما می‌گوید که خواهان فرار از این محاصره است».

این نوشته برگردان فارسی از مقالات منتشر شده دیگری است و منعکس کننده دیدگاه سردبیری روزنامه ایندیپندنت فارسی نمی باشد.

https://www.independent.co.uk/life-style

© The Independent

بیشتر از زندگی