یک میلیون دلار؛ بهای توییت ایلان ماسک

یک رمز غیرقابل معاوضه، اخیراً در حراج کریستی به قیمت ۶۹ میلیون دلار فروخته شد

ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت تسلا و اسپیس‌اکس - Robyn Beck / POOL / AFP

ایلان ماسک، رئیس میلیاردر شرکت تسلا، اعلام کرد که یکی از توییت‌های خود را به عنوان «رمز غیرقابل معاوضه» یا NFT می‌فروشد و یک نفر بیش از ۱.۱ میلیون دلار برای خرید آن پیشنهاد داده است.

آقای ماسک روز دوشنبه ویدئویی کوتاه از یک آهنگ تکنو با تصویر گردان یک جام قهرمانی را توییت کرد. روی این جام کلمات «HODL» یا عبارت رمزارز مخفف حفظ ارز به جای فروش آن، «جام خودبینی»، «ان‌اف‌تی» و «کامپیوتر‌هایی که هرگز نمی‌خوابند» ظاهر می‌شدند.

آقای ماسک در این توییت نوشت: «من این آهنگ راجع به رمز‌های غیرقابل معاوضه را به عنوان یک رمز غیرقابل معاوضه می‌فروشم.»

در متن این آهنگ آمد: «ان‌اف‌تی برای خودبینی. کامپیوترها هرگز نمی‌خوابند. تأیید شده. تضمین شده.»

رمز‌های غیرقابل معاوضه در‌واقع گواهی‌های اعتباری هستند که ثابت می‌کنند فرد صاحب یک آیتم دیجیتال، معمولاً قطعه‌ای هنری، است. یک رمز غیرقابل معاوضه اخیراً در حراج کریستی به قیمت ۶۹ میلیون دلار فروخته شد.

من این آهنگ راجع به رمز‌های غیرقابل معاوضه را به عنوان یک رمز غیرقابل معاوضه می‌فروشم.»  - ایلان ماسک (elonmusk) ۱۵ مارس ۲۰۲۱

تا حال بالاترین قیمت پیشنهادی برای خرید توییت، آهنگ، زیرنویس و ویدیوی آقای ماسک ۱.۱۲ میلیون دلار از طرف سینا استوی، مدیرعامل بریج اوراکل، بوده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

بر اساس شبکه اجتماعی زنجیره بلوکی (بلاک‌چین) «ولیوبلز» (ارزشمندی‌ها) که این رمز غیرقابل معاوضه در آن به فروش گذاشته شده، این توییت «در توییتر باقی خواهند ماند»، اما هر کس که مزایده را ببرد، صاحب این رمز خواهد بود که ظاهرا به تایید و امضای آقای ماسک می‌رسد.

گرایمز، خواننده و هنرمند موسیقی و همسر آقای ماسک، دو هفته پیش برای مجموعه‌ای حاوی ۱۰ اثر هنری ۶ میلیون دلار رمز غیرقابل معاوضه فروخت.

جک دورسی، مدیرعامل توییتر، نیز اولین توئیت خود را به عنوان رمز غیرقابل معاوضه به قیمت ۲.۵ میلیون دلار فروخت. آن توییت را نیز آقای استوی خرید.

آقای ماسک از طرفداران اصلی رمزارزها و دیگر فناوری‌های زنجیره بلوکی است.

آقای ماسک در ماه فوریه اعلام کرد که شرکت تسلا ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریده است. او با توییت کردن در مورد رمزارز دوج‌کوین مدتی فروش آن را بالا برد.

© The Independent

بیشتر از تکنولوژی