مرزهای خوزستان با عراق بسته شد

گونه جهش‌یافته کرونا از عراق وارد ایران شده است

«مرزهای شلمچه و چذابه به مدت یک هفته بسته می‌شود و مسافران نمی‌توانند از آنها عبور کنند اما امکان جابه‌جایی بار وجود دارد.»-عکس از اقتصاد آنلاین

پس از آنکه دلیل شیوع ویروس جهش یافته کرونا در استان خوزستان، ورود آن از مرزهای عراق عنوان شد، استاندار خوزستان اعلام کرد که دستور بسته شدن مرزهای خوزستان با عراق صادر شده است.

قاسم سلیمانی دشتکی امروز پنج‌شنبه، ۳۰ بهمن‌ماه گفت: «مرزهای شلمچه و چذابه به مدت یک هفته بسته می‌شود و مسافران نمی‌توانند از آنها عبور کنند اما امکان جابه‌جایی بار وجود دارد.»

او افزود که این مرزها پس از استقرار امکانات تست سریع و قرنطینه چند ساعته برای گرفتن نتیجه تست، بسته خواهند ماند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، روز چهارشنبه از وزارت کشور خواست تا به فوریت مرزهای ایران و عراق بسته شود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

او در نامه‌ای خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور نوشتت: «باتوجه به بروز و شیوع نوع جهش‌یافته  ویروس کووید-۱۹ در استان خوزستان و افزایش سریع موارد، ضروری است دستور فرمائید به نحو مقتضی کلیه مرزهای ورودی و خروجی استان به کشور همسایه عراق تا اطلاع ثانوی مسدود شود.»

بسیاری از شهرستان‌های خوزستان در وضعیت قرمز کرونا هستند. فرهاد ابول‌نژادیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، شمار شهرهایی که وضعیت وخیم انتقال ویروس را دارند، ۱۱ شهر عنوان کرد. او همچنین از افزایش ۵۲ درصدی فوتی‌های ناشی از کرونا و افزایش تعداد افرادی که در بیمارستان بستری می‌شوند خبر داد.

ماه گذشته دولت عراق «در راستای اجرای تدابیر جلوگیری از شیوع ویروس جهش یافته و جدید کرونا»، گذرگاه شلمچه را بست.