شناسایی گونه جدیدتر کووید-۱۹ با منشأ آفریقای جنوبی در انگلستان

به گفته وزیر بهداشت بریتانیا این ویروس جهش یافته جدید بسیار نگران‌کننده است

مت هنکوک ده روز پیش به نمایندگان پارلمان بریتانیا گفته بود ظهور گونه متفاوت و جدیدی از ویروس کووید۱۹ تایید شده- Kirsty Wigglesworth / POOL / AFP

وزیر بهداشت انگلستان روز چهارشنبه ضمن تأیید شناسایی گونه جدید دیگری از ویروس کووید۱۹ در دو بیمار در این کشور، گفت این گونه جدید با آفریقای جنوبی ارتباط دارد.

به گزارش اسکای نیوز، مت هنکوک در یک نشست خبری در لندن گفت این دو مورد با افرادی که طی چند هفته گذشته از آفریقای جنوبی به انگلستان آمده‌اند، مرتبط است.

وی گفت، این ویروس جهش یافته جدید بسیار نگران‌کننده است، زیرا به نظر می‌رسد جهش بیشتری نسبت به ویروس جهش یافته‌ای دارد که چند روز پیش در کشور ظاهر شد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گفته وزیر بهداشت انگلستان، هم کسانی که به این ویروس جهش یافته جدیدتر مبتلا شده‌اند و هم افرادی که با آنها در این مدت ارتباط داشته‌اند، در قرنطینه به سر می‌برند.

مت هنکوک ده روز پیش به نمایندگان پارلمان بریتانیا گفته بود ظهور گونه متفاوت و جدیدی از ویروس کووید۱۹ تایید شده و ممکن است سرعت شیوع بالاتری داشته باشد.

شناسایی اولین سویه جدید کووید۱۹ در بریتانیا در اوایل ماه دسامبر اعلام شد و اعتقاد بر این است که از منطقه کنت، واقع در جنوب شرقی انگلستان، آغاز شده باشد.

بیشتر از جهان