در صورت جهش ویروس، واکسن جدید ۶ هفته‌ای ساخته می‌شود

شرکت بیون‌تک اعلام که به احتمال زیاد واکسن کرونا در برابر نوع جدید ویروس موثر است

کنفرانس خبری شرکت بیون‌تک در شهر ماینز آلمان امروز، دوم دی‌ماه ۱۳۹۹ برگزار شد - BIONTECH / AFP

مدیر اجرایی آزمایشگاه بیون‌تک آلمان اعلام كرد كه در صورت جهش ویروس، هم‌چون اتفاقی که در انگلستان افتاد، قادر است در مدت شش هفته واكسن جدید تولید کند.

به گزارش اسکای‌نیوز، اوغور شاهین از شرکت بیون‌تک با همکاری شركت فایزر واكسن کووید-۱۹ تولید كرده، در این باره گفت: «ما از نظر فنی قادر به تولید واکسن جدید در مدت شش هفته هستیم.»

یک روز پس از چراغ سبز مقامات اروپایی برای توزیع واکسن در اتحادیه اروپا، شاهین در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر ماینز واقع در غرب آلمان افزود: «شرکت دارویی آلمان اطمینان دارد که واکسن ویروس کرونا در برابر نوع جدیدی که در انگلیس ظاهر شده موثر است، اما برای اطمینان کامل به مطالعات بیشتری نیاز است.»

او اظهار داشت: «در حال حاضر نمی‌دانیم كه آیا واكسن ما قادر به محافظت از این نوع جدید هست یا خیر. اما از آنجا كه پروتئین‌های موجود در نژاد جدید تا حد زیادی شبیه به نوع قبلی هستند، بیون‌تک اعتماد علمی به واكسن خود دارد.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

شاهین اظهار داشت که بیون‌تک در حال انجام مطالعات بیشتر است و ابراز امیدوار کرد که این موضوع را در هفته های آینده تأیید کند.

او تصریح کرد: «احتمال موفقیت در واکسن ما نسبتاً زیاد است.»

واکسن بیون‌تک که با شرکت داروسازی آمریکایی فایزر ساخته شده، برای استفاده در بیش از ۴۵ کشور از جمله انگلستان، ایالات متحده و کشورهای اتحادیه اروپا تأیید شده است.

بیشتر از جهان