العربیه: جسد کشف شده در انتاریوی کانادا متعلق به یک ایرانی مخالف رژیم است

جسد مهدی امین عصر چهارشنبه در خانه‌اش در مرکم، حدود ۳۰ کیلومتری شمال شهر تورنتو کشف شده است

مهدی امین، فعال سیاسی ایرانی مخالف جمهوری اسلامی- عکس از شبکه‌های اجتماعی

شبکه خبری العربیه انگلیسی بامداد جمعه از قول یکی از دوستان مهدی امین، فعال سیاسی ایرانی مخالف جمهوری اسلامی، گفت هویت مردی که جسدش دو روز پیش در انتاریوی کانادا کشف شد، متعلق به آقای امین است.

رسانه‌های کانادایی پیشتر از قول پلیس آن کشور گزارش داده بودند جسد مردی که دهه پنجاه عمر خود را سپری می‌کرد، عصر چهارشنبه در خانه‌اش در مرکم، حدود ۳۰ کیلومتری شمال شهر تورنتو کشف شده است.

این ادعا هنوز از سوی مقام‌های مسئول کانادا تایید نشده است. پلیس منطقه یورک این پرونده را تحت عنوان قتل پیگیری می‌کند و تا پایان کالبدشکافی و تحقیقات اولیه، اطلاعاتی در مورد هویت قربانی منتشر نخواهد کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

با این حال، رسانه‌های محلی کانادا در گزارش‌های تایید نشده گفتند قربانی تبار ایرانی داشته و از مخالفان رژیم ایران است.

آری، دوست مهدی امین، که از شش سال پیش با او دوست بوده، در گفت‌وگو با بخش انگلیسی العربیه، این گزارش‌ها را تایید کرده و گفته است، «جامعه ایرانی تورنتو در شوک کامل است ... عدالت باید اجرا شود.»

حامد اسماعیلیون نویسنده ساکن تورنتو که همسر و فرزند خود را در حادثه سرنگون شدن هواپیمای اوکراینی از دست داده است در صفحه فیس‌بوک خود نوشته «آقای مهدی امین که از فعالین سیاسی مقیم تورنتوست متاسفانه در محل سکونتش به قتل رسیده است.» آقای اسماعیلیون از تهدید به مرگ خود خبر داده و اضافه کرده «بنا نداشتم تهدیدات به مرگ را علنی کنم ولی اگر رد پای یک حکومت خارجی در این قتل پیدا بشود به نظر می‌رسد فرنگی‌کاران جمهوری اسلامی دوباره به ماموریت می‌روند.»

حامد اسماعیلیون اضافه کرده که «به توصیه‌ وکیلم در چند هفته‌ اخیر با پلیس تورنتو و فدرال در تماس هستم و قرار است تحقیقات جامعی در مورد تمام پیغام‌های نفرت‌انگیز، اتومبیل‌های مشکوک، تماس‌های عجیب و تهدیدات به مرگ انجام شود.»

بیشتر از