موج جدید شیوع کرونا در جهان

ایران در منطقه خاورمیانه بدترین وضعیت را دارد

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، موارد رسمی ابتلا در اروپا بار دیگر رو به افزایش گذاشته  است- YURI KADOBNOV / AFP

شمار موارد ثبت شده ابتلا به ویروس جدید کرونا در روز سه‌شنبه در کل جهان ۲۹۶ هزار و ۸۸۶ اعلام شد، که آمار کلی ابتلا از آغاز همه‌گیری تاکنون را به بیش از ۴۰ میلیون نفر رساند. از این میان حدود ۲۸ میلیون نفر بهبود یافته و ۱.۱۲ میلیون نفر جان خود را از دست داده‌اند.

موارد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در ایران روز سه‌شنبه ۵ هزار و ۳۹ مورد اعلام شد، که مجموع ابتلا در این کشور را که در منطقه خاورمیانه بدترین وضعیت را دارد، به ۵۳۹ هزار و ۸۸۰ تن رساند. آمار مرگ ناشی از این بیماری در ایران ۳۱ هزار و ۳۴ تن گزارش شده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

ایالات متحده آمریکا همچنان از نظر موارد کل ابتلا به این ویروس خطرناک و آمار مرگ ناشی از آن در صدر کشورهای جهان قرار دارد. تاکنون ۸.۳۲ میلیون مورد ابتلا در این کشور به ثبت رسیده است که از میان آن‌ها بیش از ۲۲۱ هزار تن جان خود را از دست داده‌اند.

با آغاز پاییز و سرد شدن هوا، ظاهرا موج جدید شیوع کووید-۱۹ در نقاط مختلف جهان آغاز شده است.

در لهستان، در کمتر از سه هفته، شمار موارد ابتلا به کرونا دو برابر شده است و روز چهارشنبه اعلام شد در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ هزار و ۴۰ مورد ابتلا ثبت شده است؛ آماری که مجلس عوام آن کشور را به برگزاری نشست اضطراری جهت بررسی راه‌های مهار آن وادار کرد.

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، موارد رسمی ابتلا در اروپا بار دیگر رو به افزایش گذاشته و در یک هفته گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است. روسیه، جمهوری چک و ایتالیا در مجموع بیش از نیمی از موارد کل ثبت شده ابتلا به کرونا را در کل اروپا به خود اختصاص داده‌اند.

وزیر بهداشت جمهوری چک هشدار داده است که ظرفیت نظام پزشکی این کشور اروپایی در حال پر شدن است و در صورت ادامه این روند، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با کمبود تحت خالی برای پذیرش بیمار روبه‌رو خواهند شد. این وضعیت در کشورهای دیگر جهان نیز کمابیش وجود دارد.

بیشتر از جهان