سیندی کرافورد: به من می‌گویند برای مدل بودن پیر هستم

سوپرمدل مشهور ۵۳ ساله از مزاحمان اینترنتی می‌گوید

سیندی کرافورد از مزاحمان اینترنتی که ادامه‌ فعالیتش به عنوان مدل در سن ۵۳ سالگی را «شرم‌آور» خوانده‌اند، گله کرد.

سوپرمدل دهه ۹۰ میلادی روز چهارشنبه در یک میزگرد شرکت کرد و از محصولات ضد پیری مراقبت از پوست به نام «زیبایی معنادار» که روانه‌ بازار کرده حرف زد.

در جریان این گفت‌و‌گو، کرافورد درباره موضوع پیری در صنعت مدلینگ گفت و توضیح داد که چرا ارائه انواع مختلف زیبایی مهم است.

او با اشاره به کریستی ترلینگتون که به تازگی ۵۰ ساله شده، گفت:«ما می‌خواهیم نشان دهیم زنان ۵۳ ساله هنوز زیبایی‌های خود را دارند».

کرافورد که مادر دو فرزند است، به طور مشخص به عکس سیاه و سفید برهنه‌ای از خود اشاره کرد که به تازگی در اینستاگرامش منتشر کرده و اینکه پیامد آن دریافت نظرات منفی از هوادارانش بوده است.

کرافورد افزود: «به خاطر می‌آورم یک فرد مزاحم، که به نظر می‌آید این جور آدم‌ها زیاد هستند، در اینستاگرام نظری نوشت با این مضمون که «اه، چرا هنوز با این سنت این کارها را می‌کنی؟» و من فکر کردم «آیا سنی وجود دارد که در آن برهنگی زیبا نباشد؟». نه، فقط نوع زیبایی تغییر می‌کند. این یکی از دلایل من برای ادامه دادن فعالیتم به عنوان یک مدل است».

هرچند کرافورد قصد دارد به فعالیتش به عنوان مدل ادامه دهد، اعتراف می‌کند که کار در این حوزه سخت‌تر می‌شود.

او گفت: «امیدوارم این حرفم حساسیت برانگیز نباشد، اما گاهی می‌گویم برای جلوی دوربین رفتن نیاز به ویاگرا دارم. این برای سخت‌تر شدن کار است».

این اولین بار نیست که کرافورد درباره تجربه‌اش از تبعیض سنی و سالخوردگی می‌گوید. در ماه مارس او گفت تعجب می‌کند که برای زنانی در گروه سنی او تاریخ مصرفی تعیین شده است.

او به پورتر ادیت گفت: «ظاهر من مثل ۲۰، ۳۰ یا حتی ۴۰ سالگی‌ام نیست. اگر ما از خودمان مراقبت نکنیم، چرا که نه؟ آیا من با یک بیکینی کوچک در ساحل ولو شده‌ام؟ نه. اما جایی هم هست که می‌خواهم حس کنم برهنگی‌ام زیباست و آن در زندگی خصوصی با همسرم است».

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Looking forward to the week ahead. #THEEDIT shot by @zoeygrossman.

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

چهره‌ مشهور دیگری که در طول سال‌ها بارها با تبعیض جنسیتی و سنی مواجه بوده، مدونا است که به تازگی اعلام کرده که هرگز از مخالفت با هنجارهای اجتماعی که از زنان مسن‌تر انتظار پایبندی به آن می‌رود، دست برنمی‌دارد.

مدونا به مجله «دِ کات» گفت: «چه کسی این قوانین را ساخته؟ چه کسی می‌گوید؟ من به مبارزه‌ام با اینها ادامه می‌دهم. ۱۰، ۲۰ سال دیگر، اینها همه عادی می‌شود. مردم ساکت می‌شوند».

© The Independent

بیشتر از فرهنگ و هنر