مار افعی پنج متری در فلوریدا به دام افتاد

تیم عملیات افعی فلوریدا برای خارج کردن این گونه از مار از اورگلیدز به مردم هزینه پرداخت می‌کند

مایک کیمل و افعی پنج متری-Martin County Trapping & Wildlife Rescue - Facebook

یک مار افعی بزرگ تقریبا پنج متری بعد از کشمکش با مردی که خودش را «گاوچران افعی» می‌نامد، در اورگلیدز به دام افتاد.

مایک کیمل که صفحه یوتیوب «گاوچران افعی» را دراختیار دارد، روز جمعه ویدئویی را منتشر کرد که ماجراجویی‌اش برای گرفتن این مار را به صورت مستند نشان می‌دهد.

آقای کیمل به جزیره‌ای در اورگلید رفت تا یک افعی برمه‌ای را پیدا کند و چندی بعد از مشاهده یک مار سیاه کوچک، آنچه را که به دنبالش بود، دید.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

او به سی ان ان گفت: «قلبم شروع به محکم تپیدن کرد، من قبلا مارهای بزرگ گرفته بودم، اما این یکی خیلی بزرگ به نظر می رسید.»

درطول یک ویدئوی ۱۵ دقیقه ای آقای کیمل که مالک مرکز «نجات حیات وحش و به دام اندازی مارتین کانتی» است، برای گرفتن این مار اقدام کرد، اما به شکل بدی توسط این مار افعی آسیب دید.

با وجود خونریزی زیاد، کیمل موفق شد این افعی را به سمت قایق خود برگرداند و آنجا این حیوان را با تزریق دارو و بدون درد کشت.

او محل اطراف خونریزی بازویش را با پارچه بست و مرگ این افعی را به تیم عملیات افعی در فلوریدا گزارش داد.

طبق گزارشات افعی ها حیوانات بومی اورگلید فلوریدا نیستند و گزارش شده که اولین بار در دهه ۸۰ میلادی در این منطقه مشاهده شده اند که احتمالا به دلیل رها شدن توسط دارندگان حیوان خانگی بوده است.

گمانه زنی‌هایی مطرح است که بیش از ۱۰۰ هزار افعی در اورگلید وجود دارد که راکون های بومی، سمورهای دریایی و گاهی هم تمساح ها را می کشد.

طبق گزارش کمیته حفاظت از حیات وحش و ماهیان در فلوریدا: افعی‌های برمه‌ای از مارهای غیر سمی بزرگ و یک گونه هجومی در فلوریدا هستند.

«افعی‌های برمه‌ای ابتدا حوالی اکوسیستم اورگلیدز در جنوب فلوریدا پیدا شدند، جایی که این مار برای حیات‌وحش بومی یک تهدید محسوب می‌شود.

تیم عملیات افعی فلوریدا به مردم برای خارج کردن این گونه از مار از اورگلیدز هزینه پرداخت می‌کند، اما آقای کیمل پوست این حیوان را هم به صورت آنلاین خواهد فرخت.

آقای کیمل به خبرگزاری ها گفت: «من افتخار می‌کنم که از پس ان بر آمدم و می‌دانستم که یک درآمد خوب هم از آن درمی آورم»

«اما بیشتر ازهمه، ماری با  این اندازه می‌تواند هرچیزی را به دست آورد، بنابراین وقتی می‌خواستم این شکارچی خطرناک را از اکوسیستم خارج کنم، خیلی ترسیده بودم.»

© The Independent

بیشتر از جهان