آي‌پد جدید اپل، اسکنر سه بعدی دارد

اپل همراه با آی‌پد پرو جدید، مدل روزآمد مک‌بوک ایر را هم عرضه کرد

شرکت اپل به دلیل شیوع کرونا با مشکلات تأمین قطعات مواجه شده است - SCOTT OLSON / AFP

 

شرکت اپل از تولید «آی‌پد پرو» جدید مجهز به پویشگر سه بعدی و لت لمسی و روزآمدسازی مک‌بوک ایر خبر داد.

در رایانک‌های قبلی آی‌پد پرو، کاربر برای آن که وارد فهرست‌های گزینه شود، ناچار بود روی صفحه نمایش انگشت بکشد. اما در آی‌پد پرو جدید، لت لمسی تعبیه کرده‌اند که روش کاملاً جدیدی برای کار با این رایانک به دست می‌دهد.

در آی‌پد پرو جدید، تراشه بسیار پیشرفته «ای۱۲زد بیونیک» هم به کار رفته که به گفته اپل سبب شده است تا از اکثر رایانه‌های کیفی ویندوز پی‌سی قوی‌تر باشد. دوربین مجهز به عدسی دارای زاویه بسیار باز شبیه دوربین آخرین نسل آیفون و میکروفون‌‌های به قول اپل دارای «کیفیت استودیویی»، از دیگر ویژگی‌های آیپد پرو جدید است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اپل همراه با آی‌پد پرو جدید، مدل روزآمد مک‌بوک ایر را هم عرضه کرد که چشم‌گیرترین ویژگی آن، صفحه کلید مجیک جدید است که اواخر پارسال با مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی به بازار آمد و پاسخی به شکایت‌های ادامه‌دار از صفحه‌کلیدهای رایانه کیفی اپل است. مک‌بوک ایر جدید به بهای ۹۹۹ پوند و ارزان‌تر است و دارای پردازنده بهتر و حافظه ذخیره‌سازی بیش‌تر است.

این دو محصول در حالی به بازار می‌آید که اپل همچنان با مشکلات ناشی از شیوع کووید ۱۹ دست به گریبان است. شرکت اپل با مشکلات تأمین قطعات مواجه شده است، فروشگاه‌هایش را (در بیرون از چین) تعطیل کرده است، دستکم یکی از همایش‌های عمومی خود را لغو کرده است، و هنوز مشخص نیست که در نشست‌های خبری خود محصولات جدیدی معرفی کند.

هم اکنون می‌توان این دو محصول را به اپل سفارش داد. صفحه‌کلید جدید مجیک برای آیپد پرو که شامل لت لمسی است و با آیپد پرو پارسال هم سازگار است، در ماه مه عرضه خواهد شد.

بهای آی‌پد پرو ۱۱ اینچی که کوچک‌تر است ۷۶۹ پوند، و نوع ۱۲.۹ اینچی آن ۹۶۹ پوند است و هر دو دارای گزینه‌های گران‌تری هستند که قابلیت اتصال همراه و حافظه ذخیره‌ای آن‌ها را افزایش می‌دهد. بهای صفحه کلید جدید برای نوع کوچک‌تر ۲۹۹ پوند و برای نوع بزرگ‌تر ۳۴۹ پوند است.

به گفته اپل، این شرکت به خاطر تعبیه لت لمسی جدید ناچار شده است سامانه (سیستم) عامل آی.او.اس را بازنویسی کند. در سامانه جدید، سامانه نشانگر سنتی مک را به کار نگرفته‌اند و به کاربر امکان می‌دهد که وقتی روی گزینه‌ای در داخل فهرستی می‌رود، آن را در حالت پررنگ ببیند.

این سامانه جدید با سایر افزاره‌های نشان‌گر مثل لت لمسی و ماوس خود اپل و هم‌چنین شرکت‌های ثالث نیز کار می‌کند.

کریگ فدریگی، رئیس بخش نرم‌افزار اپل، می‌گوید: «با پشتیبانی سامانه عامل آیپد از لت‌لمسی، قابلیت و چندکارگی آن را افزایش داده‌ایم.»

«برای تعبیه کاربری لت‌لمسی در محیط تقدم-لمس دقیقاً بهترین روش را در نظر گرفتیم و در عین حال تمام ویژگی‌های مورد علاقه و توجه مشتریان در آیپد را نیز حفظ کردیم. خیلی خوش‌حال هستیم که اکنون با استفاده از سامانه عامل آیپد، توانسته‌ایم این روش جدید تعامل با آیپد را در اختیار میلیون‌ها نفر قرار دهیم.»

صفحه کلید جدید علاوه بر لت لمسی، دارای قابلیت تنظیم‌پذیری زاویه و نورپشتی برای کلیدها است.

پویشگر سه بعدی که در آن فناوری لیدار به کار رفته است، به آیپد پرو جدید امکان می‌دهد که فاصله اشیایی را که تا ۵ متر دورتر قرار دارند، بسنجد، و در هر دو محیط سرپوشیده و روباز قابل استفاده است. به گفته اپل، برنامه‌های کاربردی می‌توانند با استفاده از داده‌های این پویشگر، قابلیت‌های واقعیت افزوده را که درون آی‌.او.اس تعبیه شده است، تقویت کنند.

© The Independent

بیشتر از زندگی