شمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۵۸۲۳ رسید؛ وضعیت مازندران بحرانی شد

بر اساس آمار وزارت بهداشت، شمار ابتلا به کرونا در مازندران در یک روز دو برابر شده

رشد شتابان شمار ابتلا در مازندران سبب نزدیک شدن آمار این استان به قم شده است- عکس: AFP

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت شمار مبتلایان به کرونا تا ظهر امروز را ۵۸۲۳ نفر اعلام کرد. تعداد قربانیان نیز به ۱۴۵ نفر افزایش یافته است.

به این ترتیب در یک روز گذشته، ۱۰۷۶ مورد جدید کرونا در ایران مشاهده شده است.

نکته قابل توجه در آمار وزارت بهداشت ایران رشد ۱۰۰ درصدی شمار مبتلایان به کرونا در استان مازندران است. مازندران تا ظهر دیروز ۳۰۱ نفر مبتلا به این ویروس داشت که امروز به ۶۰۶ نفر افزایش یافت.

وزارت بهداشت ایران دلیل رشد آمار در این استان را بی‌توجهی مردم به قرنطینه خانگی و سفر به این استان دانسته است.

در استان مازندران و گیلان از شامگاه پنج‌شنبه مقررات منع آمد و شد افراد غیربومی به‌اجرا درآمده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در استان گیلان نیز تا ظهر امروز ۴۹۴ مورد تایید شده کرونا اعلام شده است. استان قم که کانون انتشار ویروس کرونا به سراسر ایران بود نیز ۶۶۸ مورد ابتلا داشته است.

رشد شتابان شمار ابتلا در مازندران سبب نزدیک شدن آمار این استان به قم شده است. کمبود امکانات درمانی و بهداشتی به همراه تراکم جمعیتی بالا سبب شده تا دو استان گیلان و مازندران در وضعیت بحرانی قرار بگیرند.

وزارت بهداشت ایران نیز اعلام کرده است که امکانات درمانی و بهداشتی مازندران و گیلان تکافوی این حجم از بیماران را نمی‌دهد و از مردم خواسته در خانه‌های خود بمانند و به شهرهای شمالی سفر نکنند.

ستاد ملی مقابله با کرونا نیز ظهر امروز به ریاست حسن روحانی تشکیل شد. گفته می‌شود که مقررات سختگیرانه‌ای در رابطه با ممنوعیت سفر در این جلسه اتخاذ شده است و تا ساعاتی دیگر اجرایی می‌شود.

بیشتر از