قیمت نقاشی‌های «پیکاسو دو ساله» تا ۷ هزار دلار می‌رسد

خریدار آمریکایی رقم ۱۴۸ هزار دلار را برای یکی از آثار این «کودک نقاش» پیشنهاد کرده است

پسر دو ساله‌ای به نام «لورن شوارتز» پس از به فروش رفتن تابلو نقاشی‌اش به قیمت ۷۰۰۰ دلار، همچون «پیکاسو کوچک» تحسین و تمجید شد. به گزارش روزنامه بریتانیایی تایمز، لورن شوارتز، از ایالت بایرن آلمان، مجموعه‌ نقاشی‌های انتزاعی از فیل‌ها، دایناسورها و اسب‌ها خلق کرده است.

 لیزا شوارتز، مادر لورن، به نشریه «پیپل» گفت که یکی از نقاشی‌های لورن با نام «مردم» تاکنون ۳۰۰۰ علاقه‌مند پیدا کرده است. او همچنین گفت که در سپتامبر ۲۰۲۳، وقتی برای تعطیلات به ایتالیا رفته بودند، به استعداد پسرش پی برده است. 

این مادر ۳۲ ساله گفت که در هتل یک اتاق نقاشی بود و ما نمی‌توانستیم لورن را از آن اتاق بیرون بیاوریم، به همین دلیل قبل از کریسمس برایش اتاق کار نقاشی (استودیو) راه‌ انداختیم و او مدام آنجا مشغول بود. لیزا همچنین برای نمایش کارهای پسرش در اینستاگرام صفحه‌ای راه‌اندازی کرد که بلافاصله ۳۰ هزار دنبال‌کننده پیدا کرد. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

او سپس تعدادی از نقاشی‌های لورن را برای فروش در وب‌سایت «لارنتز آرت» (laurents.art) قرار داد و از همان زمان هنردوستان سراسر دنیا، از بریتانیا گرفته تا باهاما، از آن‌ها استقبال کردند. یک گالری در نیویورک‌ هم با این خانواده تماس گرفت و خواستار نمایش آثار هنری لورن شد. 

با این حال، لیزا به نشریه پیپل می‌گوید که هنوز با هیچ یک از خریداران به توافق نرسیده و راضی به فروش کارهای لورن نشده است. او می‌گوید دل کندن از یکی از آثار هنری لورن با نام «انگشتان» برای خانواده خیلی سخت است. این در حالی است که یک خریدار آمریکایی رقم ۱۴۸ هزار دلار را پیشنهاد داده است. روزنامه تایمز حداقل رقم پیشنهادی برای این اثر را ۶۷ هزار دلار اعلام کرده بود. 

لیزا به پیپل گفت: «این اولین کار لورن است و ما به آن دلبسته‌ایم و هنوز مطمئن نیستیم که اصلا می‌خواهیم این اثر را بفروشیم یا نه.»

نمایش خصوصی آثار لورن در ماه اوت و در روستای زادگاهش نوبیورن خواهد بود و درآمد حاصل از آن در حساب بانکی‌ لورن ذخیره می‌شود تا وقتی که او به سن قانونی ۱۸ سالگی برسد.

لیزا درمورد شیوه کار پسرش می‌گوید: «اینکه چه‌ چیزی را و چه‌طور نقاشی کند کاملا به خودش بستگی دارد. گاهی حوصله نقاشی‌ ندارد و پایش را حتی سه تا چهار هفته داخل اتاق نقاشی نمی‌گذارد اما بعضی وقت‌ها ناگهان آماده کار است و می‌گوید: مامان، نقاشی!»    

بیشتر از فرهنگ و هنر