درویش گزینه ارزان می‌خواهد؛ اسکوچیچ در آستانه جانشینی اوسمار در پرسپولیس

اگر درویش و بانک شهر حاضر نشوند پیشنهادشان را تا حداقل ۸۰۰ هزار دلار بالا ببرند، آن‌گاه به سراغ اسکوچیچ ارزان‌قیمت خواهد رفت

دراگان اسکوچیچ، علیرضا بیرانوند و چند بازیکن تیم ملی فوتبال ایران‌ــ ایرنا

برخی منابع خبری در ایران از رد پیشنهاد ۵۰۰ هزار دلاری پرسپولیس از سوی اوسمار و توافق کامل رضا درویش با دراگان اسکوچیچ، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، خبر می‌دهند.

پس از قهرمانی سرخپوشان پایتخت با سرمربی برزیلی، اوسمار ویرا با بیان این دلیل که برای پیگیری وضعیت سلامتی همسرش باید به کشورش بازگردد، از تمدید قراردادش با پرسپولیس امتناع کرد تا اولین گمانه‌زنی‌ها درباره تمایل نداشتن اوسمار برای ماندن در پرافتخارترین تیم فوتبال ایران مطرح شود. در ادامه، علیرضا بیرانوند و دانیال اسماعیلی‌فر، دو ستاره پرسپولیسی‌ها، در گفت‌وگو با عادل فردوسی‌پور به‌صراحت عنوان کردند که گمان نمی‌کنند اوسمار به ایران بازگردد.

اخباری هم درباره پیشنهاد وسوسه‌انگیز بوریرام، قهرمان لیگ تایلند، به اوسمار مطرح شد که این سرمربی آن را تکذیب کرد، اما در عین حال اعتراف کرد که در حال بررسی پیشنهاد مالی جدید رضا درویش، مدیرعامل سرخ‌ها، است و تا سه روز آینده به آن پاسخ خواهد داد.

مبلغ قرارداد اوسمار ویرا، دستیار سابق یحیی گل‌محمدی، با پرسپولیس در فصل گذشته ۱۲۰ هزار دلار بود، اما اکنون بنا به گفته منابع مطلع در این باشگاه به ایندیپندنت فارسی، با توجه به موفقیت اوسمار در پرسپولیس درویش حاضر شده است تا به او مبلغ جدید ۵۰۰ هزار دلاری را پیشنهاد دهد. پیشنهادی که بر اساس اعلام برخی منابع خبری به ایندیپندنت فارسی، اوسمار آن را نپذیرفته و به‌عنوان قهرمان لیگ برتر ایران، دستمزدی در حد سایر سرمربی‌های خارجی حاضر در لیگ ایران مانند ژوزه مورایس، سرمربی سپاهان، یا مارینوس اوزونیدیس، سرمربی گل‌گهر، یعنی در حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون دلار، طلب کرده است. آنچه اوسمار هم روز شنبه به‌طور ضمنی در مصاحبه‌اش اشاره کرد: «با دوستان، همکاران و مدیربرنامه‌هایم در حال مشورتم تا برای آینده‌ام بهترین تصمیم را بگیرم.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در همین حال، یکی از اعضای باشگاه پرسپولیس روز جمعه ۱۸ خردادماه در گفت‌وگو با ایندیپندنت فارسی، احتمال جدایی اوسمار ویرا از پرسپولیس را «بسیار زیاد» ارزیابی کرد. این منبع مطلع روز یکشنبه ۲۰ خرداد گفت: «حالا به نظر می‌رسد که احتمال بازگشت اوسمار به پرسپولیس از روز جمعه هم کمتر شده است، زیرا اختلاف مالی او با درویش بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار است که به این آسانی قابل‌حل نیست. به همین دلیل به نظر می‌رسد مدیران بانک شهر به عنوان سهامدار اصلی پرسپولیس، با نظر رضا درویش به این نتیجه رسیده‌اند که مانند پنجره زمستانی فصل گذشته که به‌جای خرید سرمربی گران‌قیمت، آن بودجه را صرف خرید چند ستاره تاثیرگذار کردند، حالا هم به دلیل ابراز تمایل دراگان اسکوچیچ که هم کارنامه قابل دفاعی دارد و هم ارزان‌قیمت است، بودجه باقی‌مانده را خرج خرید چند ستاره داخلی و خارجی کنند و با ترکیبی رویایی وارد فصل جدید شوند.»

هم‌زمان، اخباری درباره توافق اولیه رضا درویش با جواد آقایی‌پور، مهاجم گلزن و ملی‌پوش استقلال خوزستان، مهدی لیموچی، وینگر تکنیکی آلومینیوم خوزستان، و همچنین علی علی‌پور، مهاجم سابق پرسپولیس و جداشده از باشگاه ژیل‌ویستنه، در رسانه‌ها مطرح شده است که نشان می‌دهد درویش با تکیه بر تجربه موفقش در نیم‌فصل گذشته، قصد دارد نداشتن یک سرمربی نامدار روی نیمکت تیمش را با حضور چند ستاره جوان و آماده در خطوط میانی و حمله پوشش دهد.

از طرفی به نظر نمی‌رسد که اسکوچیچ گزینه چندان بدی برای سرخ‌های پایتخت باشد، زیرا سابقه هدایت چهار تیم باشگاهی را در فوتبال ایران دارد و با تیم ملی ایران هم عملکردی تحسین‌برانگیز داشته و صعود آسان به جام جهانی ۲۰۲۲ را در کارنامه دارد. همین آشنایی و تسلط کامل این مربی کروات بر فوتبال ایران می‌تواند تا حدودی تضمین‌کننده موفقیت او در لیگ و قهرمانی مجدد پرسپولیس باشد.

بیشتر از فوتبال