ترامپ: بایدن باید در آزمون توانایی‌های شناختی شرکت کند

ترامپ تاکید کرد که در دو آزمون مختلف تعیین سطح توانایی‌های شناختی شرکت کرده و در هر دو آزمون هم بدون هیچ اشتباه یا مشکلی موفق شده است

یک روز پس از آن که مقام‌های کاخ سفید اعلام کردند نتایج آزمایش‌های پزشکی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، نشان می‌دهد او از سلامتی جسمی و ذهنی کافی برای انجام وظایف ریاست جمهوری برخوردار است، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا که نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای رقابت‌های ریاست جمهوری سال جاری محسوب می‌شود، ضمن رد این گزارش‌ها، تاکید کرد که جو بایدن باید در آزمون تعیین سطح توانایی‌های شناختی شرکت کنند.

به‌ گفته ترامپ، «جو بایدن متقلب باید در آزمون تعیین سطح توانایی‌های شناختی شرکت کند. شاید از این طریق متوجه شویم چرا او چنین تصمیم‌های وحشتناکی می‌گیرد.» 

ترامپ در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد که در دو آزمون مختلف تعیین سطح توانایی‌های شناختی شرکت کرده و در هر دو آزمون هم بدون هیچ اشتباه یا مشکلی موفق شده است.

مقام‌های کاخ سفید روز چهارشنبه پس از مراجعه رئیس‌جمهوری ۸۱ساله آمریکا به بیمارستان نظامی «والتر رید» برای انجام معاینات سالیانه پزشکی تایید کردند که بایدن در آزمون توانایی‌های شناختی شرکت نکرده است و لازم هم نیست که چنین کاری انجام شود.

ترامپ پیشتر خواسته بود سازوکار قانونی تعریف شود که همه نامزدهای ریاست جمهوری در آمریکا و نیز تمامی افرادی که می‌خواهند سمت‌های مهم دولتی داشته باشند طبق قانون موظف شوند در آزمون «سطح شناخت» شرکت کنند و نتایج هم به اطلاع عموم را‌ی‌دهندگان برسد. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

خودداری رئیس‌جمهوری آمریکا از شرکت در آزمون توانایی‌های شناختی در حالی مطرح می‌شود که طی ماه‌های گذشته گزارش‌های پرشماری درباره وضعیت سلامتی جسمی و توانایی‌های ذهنی رئیس‌جمهوری آمریکا منتشر شده است.

کارین ژان پیر، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «بایدن هر روز یک آزمون شناختی را پشت سر می‌گذارد. چرا که از یک موضوع به موضوع دیگر می‌رود و قادر است که سطح کلی موضوعات را درک کند.»

ترامپ که انتظار می‌رود ماه آینده نامزدی جمهوری‌خواهان برای رقابت احتمالی با بایدن را تضمین کند اغلب گاف‌های زبانی یا توانایی‌های حرکتی او را در جریان سخنرانی‌های عمومی به‌ سخره می‌گیرد.

در گزارش اخیر رابرت هور، بازپرس ویژه در پرونده نگهداری غیرقانونی اسناد محرمانه، رئیس‌جمهوری دموکرات آمریکا یک مرد سالخورده با حافظه ضعیت توصیف شده است که حتی به درستی نمی‌داند چه زمانی معاون ریاست جمهوری ایالات متحده بوده یا در چه سالی فرزندش را از دست داده است.

بیشتر از جهان