نیویورک، لندن، میلان و پاریس؛ درخشش یک ماهه چهار الهه مد آغاز شد

در این چهار هفته مد علاوه‌بر نام‌های بزرگ، شاهد اولین کارهای مدیران خلاق جدید در خانه‌های مد مطرح خواهیم بود

مجموعه بهار و تابستان ۲۰۱۴ دولچه‌وگابانا در هفته مد میلان- AFP

این روزها صدها طراح و مدل خود را برای ۴ هفته نفس‌گیر آماده می‌کنند.

روز جمعه، ۹ فوریه اولین رویداد مد از چهار هفته بزرگ مد لباس زنانه در نیویورک آغاز شد، مجموعه رویدادهای فشرده‌ای که جریان مد را در سال آینده تعیین خواهند کرد.

 هفته مد نیویورک تقویم مد جهانی امسال را شروع کرد تا ترکیبی از طراحان نامدار و استعدادهای نوظهور را به نمایش گذارد؛ مانند هر سال آماده‌ایم تا بهترین‌ سبک‌های خیابانی را از ۹ تا ۱۴ فوریه در شهر پایه‌گذار هفته‌های مد ببینیم.

۱۶ تا ۲۰ فوریه نگاه‌ها به هفته مد لندن دوخته خواهد شد تا نوآوری و خلاقیت با چاشنی حمایت از طراحان نوظهور عرضه شود.

۲۰ تا ۲۶ فوریه  در هفته مد میلان،  خود را در دنیای خلاقیت، مهارت، کیفیت و شکوه خوش‌پوشی ایتالیایی گوچی، پرادا، ورساچه و دولچه‌وگابانا رها خواهیم کرد.

۲۶ تا ۵ مارس هفته مد پاریس با ظرافت، پیچیدگی و سبک جاودانه‌اش حسن ختام این ماراتن رنگ، برش و دوخت خواهد بود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در هفته‌های آینده خواهیم دید کدام روندها اوج‌ می‌گیرند و کدام جریان‌ها به حاشیه خواهند رفت. طراحان و علاقه‌مندان مد در سراسر جهان برای سال آینده دست‌به‌قلم خواهند شد تا بهترین‌ها را برای مشتری‌ها، فروشگاه‌ها و رویدادهای هنری و سینمایی دست‌چین کنند.

در این میان علاوه‌بر نام‌های بزرگی که همچنان به هیجان‌زده کردن ما با آوردن مدل‌ها روی سکوی مد ادامه خواهند داد، شاهد اولین مجموعه‌های مدیران خلاق جدید در خانه‌های مد مطرح خواهیم بود.

 شان مک‌گیر در الکساندر مک‌کوئین طراح نام آشنایی است که به‌تازگی سکان مک‌کوئین را به دست گرفته است. این طراح ایرلندی که سپتامبر گذشته به‌عنوان جانشین سارا برتون معرفی شد، اولین مجموعه خود را دوم مارس در پاریس ارائه خواهد کرد. با توجه به سابقه‌ مک‌گیر در طراحی سبک لباس، او باید دیدگاه جالبی در مورد چگونگی رابطه هنر در مد و همراهی آن با جذابیت تجاری داشته باشد. باید ببینیم آیا او چرخشی جدید بر روی طرح نمادین جمجمه مک‌کوئین برجای خواهد گذاشت؟

در میلان، همه نگاه‌ها به طراح سابق بوتگا ونتا، متئو تامبورینی خواهد بود که در دسامبر جانشین والتر چیاپونی (walter chiapponi) در تادز (Tod’s) شد. در همین حال، چیاپونی نیز اولین نمایش خود را در بلومارین خواهد داشت. این مارک ایتالیایی عمیقا به زنده‌کردن سبک هزاره (Y2K) متمایل شده است، اما انتظار می رود که چیاپونی پیچیدگی بیشتری به این سبک القا کند.

خانه لوکس فرانسوی کلوئه (Chloé) چشم‌انداز جدید شمینا کمالی را به صحنه خواهد برد. کارشناسان با توجه به تغییراتی که او در نشان تجاری کلوئه داده، می‌گویند این طراح از کاوش در بایگانی کارل لاگرفلد در این خانه مد در دهه ۱۹۷۰ الهام گرفته است.

آدریان آپیولازا یک نام خبرساز دیگر در این فصل موسکینو (Moschino) در میلان است. آپیولازا که اخیرا زیر نظر جاناتان اندرسون در لئووه مدیر طراحی بود و همکاری با کلوئه، میومیو و لویی‌ویتون را در سابقه کاری خود دارد، جانشین دیوید رنه شده است، طراحی که تنها ۹ روز پس‌ از پذیرش این شغل، ناگهان درگذشت.

تام براون، رئیس شورای طراحان مد آمریکا، نیز با یک مجموعه جدید به هفته مد نیویورک خواهد آمد. براون با سابقه همکاری با رالف لورن، مجموعه لباس‌های زنانه برند خود را در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد. بروان با اجراهای تئاتری خود و نقب‌زدن به دنیای ادبیات و تاریخ، به آن‌هایی که هنوز مزه نمایش «شازده کوچولو» در سال گذشته را زیر زبان دارند، نوید یکی از دیدنی‌ترین‌های نیویورک را می‌دهد.

بیشتر از مُد و زیبایی