سارا چرایبی، طراح مراکشی در هفته مد فاخر پاریس

چرایبی که عضو مهمان فدراسیون مد فاخر است، به توانایی‌اش در احیای ترفند‌های قدیمی صنایع‌دستی مراکش شناخته‌شده است

در این مجموعه، لباس‌های شیک و پرزرق‌وبرق با پارچه نازک و بدن‌نمای روی آن‌ها و تزئینات هندسی، طرح کفتان را به ذهن می‌آورد- AFP

سارا چرایبی، طراح مراکشی، عصر پنجشنبه ۶ ژوئیه، با نمایش آخرین مجموعه خود در هفته مد فاخر پاریس، به کشورش ادای احترام کرد.

مانند برخی دیگر از مجموعه‌های ارائه‌شده در تقویم رسمی تابستان امسال، چرایبی نیز طیف رنگی مجموعه خود را خنثی نگه داشت و در عوض استعدادش را در خیاطی و تزئینات روی لباس به نمایش گذاشت.

کت بلیزر بزرگ‌سایز با آستین‌های گشاد و راحت، در کنار کت‌وشلوار برش‌داری که با یک شنل -با تزئینات اسلیمی الهام گرفته از طراحی سنتی مراکشی- هماهنگ شده بود، ازجمله تکه‌هایی بودند که در نمایش چرایبی جلب‌توجه ‌کردند.

در این مجموعه، لباس‌های شیک و پرزرق‌وبرق با پارچه نازک و بدن‌نمای روی آن‌ها و تزئینات هندسی، طرح کفتان را به ذهن می‌آورد.

این طراح در مجموعه‌اش که در محوطه یک دبیرستان در پاریس به نمایش درآمد، به‌خوبی از پارچه‌های ظریفی چون شیفون و صبرا (ابریشمی که از گیاه آلوئه‌ورا یا کاکتوس آگاوه استخراج و به‌طور سنتی در طراحی مراکشی کاربرد دارد) استفاده کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

چرایبی که عضو مهمان فدراسیون مد فاخر است، به توانایی‌اش در احیای ترفند‌های قدیمی صنایع‌دستی مراکش شناخته‌شده است. او این ویژگی را در مجموعه فاخر پاییز/زمستان ۲۰۲۳-۲۰۲۴ خود نیز به نمایش گذاشت.

خوانندگان مراکشی چون منال و اسما لمناور و بازیگر فرانسوی-مراکشی، عوداد الما، ازجمله طرفداران چرایبی‌اند. هر روز به فهرست مشتریان این طراح مد اضافه می‌شود.

به گزارش عرب‌نیوز، چرایبی در رشته معماری در رباط و سپس در پاریس تحصیل کرد و از پاریس در رشته فلسفه و تئوری معماری فارغ‌التحصیل شد. او در ژانویه امسال برای اولین بار در هفته مد فاخر پاریس شرکت کرد و ترکیب هنر سنتی مراکش با عناصر و مواد مدرن را به نمایش گذاشت.

نشان تجاری او که در شهر رباط مراکش در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد، تنها یکی از پنج خانه مد عربی بود که در هفته مد فاخر به نمایش گذاشته شد. خانه‌های مد لبنانی ژرژ هوبیکا، الی صعب، زهیر مراد و همچنین خانه مد عربستانی مستقر در پاریس، محمد آشی، این فهرست را تکمیل ‌کردند.

از دیگر نام‌های برجسته در تقویم رسمی مد فاخر می‌توان به جورجیو آرمانی پریوه، والنتینو، شانل و بالنسیاگا اشاره کرد.

بیشتر از مُد و زیبایی