اپل ویژن‌ پرو به جراحان قدرت فوق‌بشری می‌دهد

ویژن پرو یک رابط کاربری کاملا سه‌بعدی دارد که با چشم و دست و صدای کاربر می‌توان آن را کنترل کرد

اپل اوایل ماه ژوئن از هدست «ویژن پرو» رونمایی کرد - AFP

«اینسایدر پیپر» در گزارشی که در این باره منتشر کرد، به‌نقل از دکتر رافائل گروسمن، جراح عمومی باسابقه در جراحی رباتیک، می‌نویسد که «ویژن پرو» اپل این ظرفیت را دارد که در زمان عمل جراحی بسیار سودمند باشد. دکتر گروسمن در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «دبلیوام‌تی‌دبلیو» با تمجید از قابلیت‌های این محصول جدید اپل گفت: «ویژن پرو اپل به‌خصوص زمانی که اطلاعات پزشکی برای بقای بیمار بسیار مهم و حیاتی است بسیار عالی کار می‌کند.»

او افزود: «شما در اتاق عمل در حال گرد‌آوری داده‌های واقعیت ترکیبی هستید و این به شما کمک می‌کند این کار را هم‌زمان و هماهنگ انجام دهید.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

او اضافه کرد: «نیازی نیست سرتان را بچرخانید تا ببینید رایانه را کجا می‌توانید بیاورید.» او در ادامه گفت: «این چیزی است که ما آن را محاسبات سه‌بعدی می‌نامیم.»

این جراح همچنین امیدوار است که هدست جدید اپل با انتقال داده‌ها، یادداشت‌ها، و نمایشگرها از دستگاه‌های پزشکی دیگر به نمایشگر مجازی، فناوری موجود را پیشرفت دهد و بهبود بخشد.

اپل اوایل ماه ژوئن از هدست «ویژن پرو» رونمایی کرد. این هدست دنیای دیجیتال را به‌طور یکپارچه با دنیای واقعی اطراف ما ترکیب و هماهنگ می‌کند. عرضه اپل ویژن پرو در اوایل سال آینده در آمریکا آغاز خواهد شد و به قیمت ۳۴۹۹ دلار در دسترس خواهد بود.

ویژن پرو یک رابط کاربری کاملا سه‌بعدی دارد که با چشم و دست و صدای کاربر می‌توان آن را کنترل کرد.

بیشتر از تکنولوژی