کیسی وایت، قاتلی که با همدستی معشوقه‌اش از زندان گریخت، به حبس ابد محکوم شد

کیسی وایت در جلسه دادگاه روز پنجشنبه گفت: «احساس می‌کنم منفورترین مرد جهانم»

کیسی وایت و ویکی وایت، زندانی مجرم و زندانبانی که با هم فرار کردند‌ـ AFP

کیسی وایت، قاتلی که آوریل سال گذشته میلادی با همدستی زندان‌بان خود از زندانی واقع در ایالت آلابامای آمریکا گریخت، روز پنجشنبه، ۸ ژوئن ۲۰۲۳، به حبس ابد محکوم شد.

وایت در جلسه دادگاه روز پنجشنبه گفت: «احساس می‌کنم منفورترین مرد جهانم»؛ عبارتی که با واکنش ریاست دادگاه مواجه شد و قاضی در پاسخ به وایت چنین گفت: «شما منفورترین مرد جهان نیستید، اما مسئولیت این جنایت را برعهده گرفته‌اید.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در واپسین روزهای آوریل سال ۲۰۲۳، کیسی وایت توانست با همدستی ویکی وایت، زندان‌بان زنی که از دو سال پیش از تاریخ مذکور با کیسی وارد رابطه‌ای عاشقانه شده بود، از زندان فرار کند. با این‌حال پس از آنکه این دو ۱۱ روز فراری بودند، در نهایت به دام ماموران پلیس افتادند و ویکی با شلیک گلوله به‌سرش به زندگی خود پایان داد. 

بر اساس گزارش‌های موجود نیروهای پلیس در ابتدا گمان می‌کردند کیسی در هنگام فرار از زندان ویکی را با توسل به زور ربوده و همراه خود برده است؛ فرضیه‌ای که تحقیقات بیشتر خلاف آن را نشان داد و مشخص شد ویکی وایت به‌دلیل رابطه عاشقانه‌اش با زندانی او را در فرار از زندان همراهی کرده است. 

این تحقیقات همچنین نشان داد کیسی و ویکی وایت، که نام خانودگی‌شان به‌صورت اتفاقی با هم یکی بود، در ماه‌های منتهی به فرار از زندان هزاران تماس با یکدیگر داشتند و این گفتگوهای تلفنی حاوی سخنان عاشقانه بود. 

به‌گزارش روزنامه بریتانیایی دیلی‌میل، پس از فرار کیسی وایت از زندان، ویکی به او کمک کرد به‌مدت دو هفته از چشم ماموران پلیس دور باشد.

حالا دادگاه ایالت آلاباما اعلام کرد کیسی وایت علاوه بر اتهام قتلی که پیش‌تر در پرونده داشت، به فرار از زندان نیز متهم شده است و این اتهام به اتهام قبلی او اضافه شد تا به حبس ابد محکوم شود.

بیشتر از جهان