دو زن اسرائیلی در حمله‌‌ای مسلحانه در کرانه غربی کشته شدند

شبکه خبری اسکای‌نیوز به‌نقل از منابع دولتی بریتانیا نوشت دو شهروند کشته شده در کرانه غربی، تابعیت بریتانیا داشتند

در ادامه تنش‌ و درگیری‌ها میان ارتش اسرائیل و نیروهای فلسطینی، روز جمعه در جریان تیراندازی شبه‌نظامیان فلسطینی در کرانه غربی رود اردن، دو زن اسرائیلی کشته و یک زن دیگر نیز به‌شدت مجروح شد. وضعیت او نیز وخیم گزارش شده است.

در این میان، شبکه خبری اسکای‌نیوز شامگاه جمعه در گزارشی به‌نقل از منابع دولتی بریتانیا نوشت دو شهروند کشته شده در کرانه غربی تابعیت بریتانیا داشتند.

بنابر اعلام ارتش اسرائیل، حمله مسلحانه روز جمعه در منطقه حمرا در شمال دره اردن رخ داده است و مهاجمان به یک خودرو غیرنظامی شلیک کرده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه، هفتم آوریل (۱۸ فروردین‌ماه)، در گزارشی به‌نقل از منابع اسرائیلی نوشت که زنان کشته‌شده تقریبا ۲۰ ساله بودند و قربانی سوم نیز یک زن ۴۰ ساله اسرائیلی است که در وضعیت وخیمی به‌ سر می‌برد.

به‌گزارش رسانه‌های اسرائیلی، قربانیان خواهر و زن مجروح نیز مادر آن‌ها بوده است. آن‌ها در یکی از شهرک‌های یهودی‌نشین جنوب بیت‌‌المقدس زندگی می‌کردند.

مسیرهای منتهی به محل تیراندازی مسدود و جست‌وجو برای یافتن مهاجمان شروع شده است.

شبکه خبری الجزیره به‌نقل از منابع محلی، دو مرد را عامل حمله معرفی کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به‌گزارش الجزیره، مهاجمان از داخل خودرو خود، خودرو قربانیان را هدف قرار دادند.

حمله مسلحانه روز جمعه در کرانه غربی رود اردن، ساعتی پس از حملات هوایی گسترده ارتش اسرائیل به نوار غزه و مناطق مختلفی از لبنان رخ داد.

تنش و درگیری‌های چند ماه‌ اخیر میان نیروهای فلسطینی و ارتش اسرائیل در سال‌های گذشته بی‌سابقه توصیف شده است.

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، نزدیک به ۹۰ فلسطینی تنها در مناطق مختلف کرانه غربی رود اردن کشته شده‌ و ۱۶ تن از شهروندان اسرائیلی هم در حملات نیروهای فلسطینی جان خود را از دست داده‌اند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز پنج‌شنبه، پیش از شروع عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه و لبنان، تهدید کرد که پاسخ ارتش اسرائیل به هرگونه حمله و «تجاوز» قاطع و محکم خواهد بود و به‌رغم اختلاف‌ها، جریان‌های سیاسی داخلی اسرائیل، در برابر «دشمن» خارجی متحد عمل می‌کنند.

بیشتر از جهان