«حمله پهپادی به انبار موشکی جمهوری اسلامی کار آمریکا و یک کشور دیگر بود»

بنا به گفته منابع مطلع، حمله انجام گرفته به انبار موشک‌های بالستیک ایران «بسیار جدی» و هشداری به جمهوری اسلامی و روسیه بوده است

پایگاه خبری الحدث به نقل از منابعی در ایالات متحده نوشت: «نیروی هوایی آمریکا و یک کشور دیگر، که اسرائیل نیست، در حمله پهپادها به تاسیسات نظامی ایران در اصفهان دست داشتند.»

به گزارش این خبرگزاری عربستان سعودی، حمله انجام گرفته به انبار موشک‌های بالستیک ایران «بسیار جدی» بوده است.

منابع الحدث همچنین گفتند که این عملیات به ایران و روسیه پیامی را صادر کرد مبنی بر این که «تاسیس کارخانه و صادرات سلاح‌های بالستیک مجاز نخواهد بود.»

در همین حال به گزارش اورشلیم پست، حمله انجام گرفته علیه انبار تسلیحات ایرانی، «برخلاف اظهارات تهران به اهداف خود دست یافته است.»

خبرگزاری تاس روسیه نیز به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد که آمریکا و «کشور دیگری» ممکن است در حمله پهپادی به کارخانه نظامی در اصفهان دست داشته باشند؛ حمله‌ای که هدف آن انبار موشک‌های بالستیک بوده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

پیش از این وزارت دفاع جمهوری اسلامی از «حمله ناموفق» هواپیماهای بدون سرنشین به یکی از تاسیسات این وزارتخانه در شهر اصفهان خبر داده بود.

در بیانیه بامداد یکشنبه، نهم بهمن‌ماه، وزارت دفاع جمهوری اسلامی آمده است که ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه بامداد شنبه، پدافند هوایی مجتمع نظامی اصفهان فعال شده است و یک «ریزپرنده» را هدف قرار داده است. به ‌نوشته وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران، دو «ریزپرنده» دیگر هم در تله‌های پدافندی مجتمع گرفتار و منفجر شده‌اند.

خبرگزاری دولتی ایرنا نیز ادعا کرد که در نتیجه حمله پهپادها، سقف کارگاه مجتمع آسیب دید اما تلفات انسانی و از کار افتادن تجهیزات رخ نداد.

هم‌زمان با حملات پهپادی به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان، خبرهای تاییدنشده دیگری نیز از شنیدن صدای انفجار در شهرهای مختلف منتشر شده است.

در رصد نوشته‌های کاربران در رسانه‌‎های اجتماعی و ویدیوهایی که راستی‌آزمایی بسیاری از آن‌ها ممکن نیست، از شهرهای بابل، خوی، اصفهان، دزفول، همدان، بجنورد، کرمان، کرج، تهران، رشت و تبریز هم خبرهایی در مورد شنیده شدن صدای انفجار و تیراندازی منتشر شده است. از سوی دیگر، برخی مدعی شده‌اند در تبریز، تهران، سرخه‌حصار، رشت، همدان، شیراز، قزوین، دورود و کرمانشاه پدافندهای هوایی هم فعال شده‌اند. مقام‌های رسمی تاکنون هیچ‌کدام از این اتفاق‌ها را تایید نکرده‌اند.