به ستاره‌های جهان در «دریای سرخ» چه گذشت؟

شهر هوشمند نئوم اولین تجربه بالیوودی خود را با فیلم «دانکی» با بازی شاهرخ خان آغاز می‌کند

دومین جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ در جده عربستان سعودی، میزبان ستاره‌های مشهوری از سرتاسر جهان بود.

جسیکا آلبا، هنرپیشه آمریکایی و شاهرخ خان ستاره سینمای هند از جمله کسانی بودند که در این دوره از جشنواره فیلم دریای سرخ حضور داشتند.

جسیکا آلبا بازیگر مشهور آمریکایی پس‌ازاینکه این هفته روی فرش قرمز جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ رفت، تصاویری از این سفر و ملاقات با سایر هنرپیشه‌های مطرح جهانی را در اینستاگرام با دنبال کننده‌هایش به اشتراک گذاشت. آلبا درباره این سفر و جشنواره فیلم دریای سرخ گفت: «این بسیار مهم است که زنان بتوانند داستان‌ها و روایت‌های خود را بگویند و آن‌ها را از دریچه خودمان بازگو کنیم. از محمد الترکی (سینماگر عربستانی) و جومانا الراشد (رئیس هیئت امنای بنیاد دریای سرخ) برای دعوت از من و توانمندسازی زنان در سینما با بالا بردن صداهای بسیاری که ما امروز به عنوان داستان‌نویس در جهان به آن نیاز داریم، تشکر می‌کنم. سازندگان فیلم و سرگرمی رویاپردازانی هستند که به جهان کمک می‌کنند تا ببینند چه چیزی ممکن است. بیایید رویای انصاف، برابری و شفقت را ادامه دهیم.»

این بازیگر که در فیلم‌هایی مانند «شهر گناه» و «چهار شگفت‌انگیز» دیده می‌شود، در طول سفر خود با انتخاب یک لباس مجلسی زیبا از الی صعب که در مراسم جشن زنان در سینمای دوم دسامبر شرکت کرد، از نام‌های مطرح خاورمیانه در مد و خوش‌پوشی حمایت کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

شاهرخ خان اما حضور متفاوتی را در عربستان سعودی رقم زد. شاهرخ خان که یکی از مهمانان افتخاری جشنواره فیلم دریای سرخ بود، برای اولین بار و در خلال جلسات مطبوعاتی جشنواره، در مورد فیلم جدید خود «دانکی» صحبت کرد و اعلام کرد که بخش‌هایی از فیلم در صحرای العلا فیلمبرداری شده است. به این ترتیب شهر هوشمند نئوم اولین تجربه بالیوودی خود را با بازی شاهرخ خان آغاز می‌کند.

وین بورگ، مدیرعامل پروژه آینده‌نگر «نئوم» در عربستان سعودی، در دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ در جده از آغاز فیلم‌برداری جدیدترین اثر شاهرخ خان در نئوم خبر داد. شاهرخ خان هم با حضور در منطقه العلا ویدئویی از خود در برابر تپه‌های باستانی این منطقه منتشر کرد. ستاره هندی با نام بردن از عوامل و بازیگران فیلم جدید از وزارت فرهنگ عربستان سعودی برای هماهنگی‌ها و میزبانی گروهش در عربستان تشکر کرد.

نئوم در ۱۸ ماه گذشته میزبان ۲۶ اثر بوده است، از جمله «جنگجوی صحرا» که بازیگر آمریکایی آنتونی مکی و کارگردانی روپرت وایت است.

بیشتر از زندگی