جی‌جی حدید نمی‌خواهد روی جلد مجلات باشد

جی‌جی حدید درباه فراز و نشیب‌های مدل بودن صحبت کرد

جی‌جی حدید دیگر قصد ندارد در آینده برخی کارها را بپذیرد - Theo Wargo / AFP

جی‌جی حدید می گوید قصد دارد از این به بعد پیشنهاد انتشار تصاویرش روی جلد مجله‌ها را نپذیرد.

حدید ۲۶ ساله روز ۲ فوریه (۱۳ بهمن)‌ در گفت‌وگو با نشریه «این‌استایل»، با اشاره به حرفه مدل بودنش که تا کنون چشمگیر بوده است، توضیح داد که به چه دلیل دیگر قصد ندارد در آینده برخی کارها را بپذیرد.

او گفت: «در حرفه‌ام به جایی رسیده‌ام که مجبور نیستم کارهایی را قبول کنم که در آن فقط لباس می‌فروشم. حالا در جایی هستم که می‌گویم: چه کارهایی را انجام نداده‌ام؟»

او افزود: «مجله‌هایی هستند که به آن‌ها نه می‌گویم، چون ترجیح می‌دهم دختر دیگری فرصت روی جلد رفتن را پیدا کند. نیازی به این که بار دیگر روی جلد همان مجله باشم ندارم، اگر حرفه فرد دیگری به خاطر روی جلد رفتن بتواند بالا بگیرد.»

حدید در گفت‌وگو با این نشریه همچنین درباره دختر یک ساله‌اش، خای، که از شریک زندگی سابقش، زین مالک، دارد صحبت کرد. هرچند مادر «کای» سوپرمدل است، اما حدید گفت دخترش را برای پیوستن به صنعت خوش‌پوشی زیر فشار نخواهد گذاشت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

حدید درباره فرزندش گفت: «او بسیار هوشمند و بسیار آگاه است. به همه‌چیز دقت می‌کند، همیشه در حال یادگیری است، همیشه در حال نگاه کردن است.»

او افزود: «می‌دانید، او آن کاری را دنبال خواهد کرد که خودش می‌خواهد. ممکن است فضانورد شود. نمی‌دانم.»

این نخستین بار نیست که حدید در مورد حرفه مدل بودنش و نشیب و فرازهای آن صحبت کرده است. او در سال ۲۰۲۰ نیز در مصاحبه با «آی-دی مگزین» به دفیله مدی که برای ژان پل گوتیه انجام داد اشاره کرد و گفت که پیش از آن شو، او نخستین طراحی بوده است که به او اجازه داد «در دفیله مد در پاریس شرکت کند.»

او گفت: «در آن هنگام تازه کارم را شروع کرده بودم. از دبیرستان بیرون آمده بودم و هنوز بدن والیبالی‌ام را داشتم.»

حدید همچنین خاطرنشان کرد که ظاهرش در آن زمان با انتقادهایی روبه‌رو شده بوده و به او گفته بودند که «بدن [خاص] دفیله‌های مد» را ندارد.

او افزود: «عاشق این بدن بودم. می‌دانستم چقدر سخت تلاش کرده بودم که آن عضلات را بسازم و در آن نقاط گودی داشته باشم- حالا دلم برایش تنگ می‌شود. در آن هنگام مردم به من سخت می‌گرفتند و سعی می‌کردند به من بگویند که بدن لازم برای دفیله‌های مد را ندارم.»

حدید با یادآوری شو سال ۲۰۱۵ گفت که چگونه گوتیه برایش لباسی انتخاب کرده بوده که بسیاری از نقاط بدنش را نشان می‌داده، در حالی که دیگر طراحان برای شوهایشان لباس‌هایی «کاملا پوشیده» بر تنش می‌کرده‌اند.

«بنابراین، گوتیه می‌خواست احساس (گوتیه) را داشته باشم و به آن صورت بدرخشم، و این برای من که مدل جوانی بودم، بسیار مهم بود. می‌دانم این کار را برای بسیاری دیگر هم کرده است.»

© The Independent

بیشتر از مُد و زیبایی