شروع واکسیناسیون حیوانات باغ‌وحشی در آمریکا

باغ‌وحش سینسیناتی به جانوران واکسن کووید-۱۹ تزریق می‌کند

Cincinnati Zoo & Botanical Garden/Facebook

به یاری دامپزشکان باغ‌وحش سینسناتی، طی سه هفته ده‌ها حیوان آن باغ‌وحش واکسینه می‌شوند.

به گفته دکتر مارک کمپبل، مدیر بهداشت باغ‌وحش سینسیناتی، سه تن از تکنیسین‌های آن باغ‌وحش وظیفه واکسسینه کردن حیوانات را نیز بر عهده گرفته‌اند. واکسن‌ها باید پس از باز شدن، به سرعت طی ۲۴ ساعت مورد استفاده قرار می‌گرفت که به همت و یاری کارکنان باغ‌وحش انجام شد. 

آقای کمپبل گفت،‌ ماه‌ها قبل از ورود واکسن، متخصصان دامپزشکی و نگهبانان باغ‌وحش در تلاش بودند تا وضعیت راحتی برای حیواناتی که قرار بود واکسینه شوند، فراهم کنند تا آن‌ها احساس آرامش داشته باشند. در نتیجه تلاش‌های آنان، متخصصان دامپزشک توانستند اکثر واکسن‌ها را بدون بیهوشی تزریق کنند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

کمپبل در بیانیه‌ای گفت: «معمولاً یک سال فرصت داریم تا حیواناتی که واکسن آنفولانزا و سایر واکسیناسیون‌های معمول سالانه دریافت می‌کنند، جای سوزش واکسن  را فراموش کنند. اما دومین دوز واکسن کووید باید ظرف سه هفته پس از اولین دوز آن تزریق شود.»

او افزود: «نگران بودیم که خاطره تازه تزریق اول باعث شود حیوانات تمایل کمتری به در‌اختیار گذاشتن شانه یا ران برای تزریق دوز دوم داشته باشند، اما گذاشتند! این موفقیت صددرصد به دلیل روابط قوی این حیوانات با کارکنان مراقبت و تیم بهداشت حیوانات ما است.»

این تیم حداقل یک دوز واکسیناسیون به گربه‌سانان بزرگ، میمون‌های بزرگ (گوریل‌ها ، بونوبوها، اورانگوتان‌ها)، پانداهای قرمز، بزها، زرافه‌ها‌، سمورهای رودخانه‌‌ای، راسو‌ها، و سگ‌ و گربه‌های خانگی تزریق کرده‌است و تزریق دوز دوم طی این هفته و هفته آینده به پایان خواهد رسید. 

دامپزشکان این باغ‌وحش می‌گویند هیچ واکنشی منفی نسبت به واکسیناسیون مشاهده نکرده‌اند، اما تیم‌های مراقبت از حیوانات همچنان سلامت حیوانات را زیر نظر دارند.

بیشتر از جهان