چرا خواننده اسطوره‌ای می‌گفت مرلین مونرو را کشتند؟

گفته می‌شود درگذشت نماد جنسی هالیوود، به روابط نزدیک او با جان اف کندی ارتباط داشته است

مرلین مونرو در هنگام مرگ ۳۶ سال داشت- STR / AFP

در کتاب خاطرات مدیر برنامه‌های سابق فرانک سیناترا که به تازگی منتشر شده، آمده است که او همواره معتقد بوده که مرلین مونرو به قتل رسیده است.

مونرو در اوت سال ۱۹۶۲ بر اثر مصرف بیش از حد و غیرعمدی مواد مخدر درگذشت اما گفته می‌شود درگذشت این بازیگر و خواننده، به روابط نزدیک او با جان اف کندی و برادرش رابرت کندی، ارتباط داشته است.

تونی اوپدیسانو، مدیر برنامه سابق و دوست نزدیک فرنک سیناترا، در کتاب خاطرات خود به نام «سیناترا و من: در ساعات بعد از نیمه شب» می‌نویسد: «فرانک معتقد بود او (مونرو) را به قتل رسانده‌اند. او هرگز این واقعه را فراموش نکرد.» 

اوپدیسانو ادعا می‌کند که مونرو، ستاره فیلم‌های «بعضی‌ها داغشو دوست دارن» و «ناجورها»، اغلب با سیناترا که با او صمیمی بود، درد دل می‌کرد.

پس از آن که برادران کندی در پایان رابطه خود با مونرو، او را طرد کردند، مرلین به سیناترا می‌گوید که او (مونرو)، «نمی‌داند چرا آن‌ها پس از قطع رابطه جنسی با او، وی را به کلی کنار گذاشتند.»

مرلین مونرو کمی پیش از مرگ، در کال نِوا لاج در نزدیکی دریاچه تاهو اقامت گزید که سیناترا یکی از مالکان آن بود. در این کتاب گفته شده است که در واقع، جو دیماجیو، شوهر سابقش او را در این مدت همراهی می‌کرده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در طول اقامت مونرو در این محل، اعلام شد که قرار است او در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کند اما اجل فرصت نداد. به گفته این کتاب، مونرو قصد داشت اعلام کند که بار دیگر پیوند خود با دیماجیو را از سر گرفته است؛ اما بسیاری معتقدند که او می‌خواست درباره روابط خود با برادران کندی افشاگری کند. در این کتاب آمده است که سیناترا معتقد بوده که مونرو را به گمان قصد به این افشاگری، ساکت کرده‌اند.

اوپدیسانو می‌نویسد: «فرانک معتقد بود که اگر قرار این کنفرانس خبری اعلام نمی‌شد، مونرو بسیار بیش از این‌ها عمر می‌کرد.»

در این کتاب آمده است که سیناترا به این نیز معتقد بوده که مرلین مونرو «هرگز» اسرار رابطه خود با جان کندی را افشا نمی‌کرده، زیرا «هنوز او را دوست می‌داشته است». 

در این کتاب که بخش‌هایی از آن در نشریه «پیپل» منتشر شده است، ادعا می‌شود که چند منبع به سیناترا گفته بودند که او (مونرو)، «با شیاف نِمبوتال (داروی آرام‌بخش و خواب‌آور که اغلب پیش از عمل جراحی تجویز می شود) به قتل رسیده است» و این که «رابرت کندی یا مافیا در آن دست داشته‌اند».

مونرو در هنگام مرگ ۳۶ سال داشت. فرانک سیناترا در سال ۱۹۹۸ درسن ۸۲ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت.

© The Independent

بیشتر از زندگی