گرامیداشت میراث بیتل‌ها با یک مجموعه تمبر یادبود سر پل مک‌کارتنی

مک کارتنی ۱۸ بار برنده جایزه گرمی شده است

بیتل ها، یک گروه راک انگلیسی بود که در لیورپول تشکیل شدJIJI PRESS / AFP

پست سلطنتی بریتانیا برای آنچه آن را ادای احترام به «یکی از شاخص‌ترین و ماندگارترین هنرمندان موسیقی در تمام دوران» نامیده، مجموعه‌ای از ۱۲ تمبر با تصاویر ستاره گروه موسیقی «بیتل‌ها» منتشر می‌کند.

این تمبرها، تصاویری از جلد آلبوم کارهای خواننده و ترانه‌سرای افسانه‌ای انگلستان، سر مک کارتنی از سال ۱۹۷۰ گرفته تا مک کارتنی III سال گذشته و تصاویر او در حال اجرای موسیقی را نشان می‌دهد.

او به همراه گروه بیتل‌ها یکی از پرافتخارترین ستاره‌های دنیای موسیقی است. مک کارتنی ۱۸ بار برنده جایزه گرمی شده است.

در بیانیه‌ای که پست سلطنتی دراین‌باره منتشر کرده آمده است: «پل مک کارتنی یک شخصیت حیاتی در مرکز موزیک راک و پاپ باقی‌مانده است، هنرمندی که هم میراث غنی برجای گذاشته و هم کارش در حال حاضر همچنان باعث جلب‌توجه و تحسین منتقدان می‌شود.»

پست سلطنتی گفته که با مک کارتنی بر روی این تمبرها کارکرده‌اند و این مجموعه از ۲۸ مه با قیمت حدود ۲۲ دلاربه فروش می‌رسد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

با انتشار این مجموعه تمبر، مک کارتنی به دیوید بووی و التون جان، به عنوان تنها هنرمندان موسیقی دیگری که یک شماره تمبر اختصاصی دارند، پیوست.

جدا از این تمبر یادبود، پل مک کارتنی رکوردهای زیادی را در اختیار دارد، هم تعداد هوادارانش بالاست و هم تعداد جایزه‌ها و افتخاراتش. یک جایزه شوالیه هم دارد. مک کارتنی حالا می‌تواند مجموعه تمبرهای شخصی خودش را هم به لیست طولانی تقدیرهای خود اضافه کند.

بیتل ها، یک گروه راک انگلیسی بود که در لیورپول تشکیل شد. ستاره‌های این گروه موسیقی، جان لنون، پل مک‌کارتنی، جورج هریسون و رینگو استار بودند.

آخرین کنسرتِ بیتلز در ۵ دسامبر ۱۹۶۵، در تالار امپایر شهر لیورپول اجرا شد ولی نام آهنگ‌های آن‌ها را، هنوز هم پس از دهه‌ها، در صدر جدول پرفروش‌ها و پرافتخارترین آثار موسیقی دنیا می‌بینیم.

بیشتر از موسیقی