ده‌ها نفر به دلیل کندن غیرقانونی قارچ در لندن جریمه شده‌اند

کندن قارچ‌های وحشی علاوه بر غیرقانونی بودن، می‌تواند به زیست بوم نیز لطمه بزند

برخی از این افراد با به همراه داشتن بیش از ۵ کیلو قارچ وحشی بازداشت شده‌اند - JOHN THYS / AFP

ده‌ها نفر در بریتانیا به دلیل کندن غیرقانونی قارچ وحشی در مجموع بیش از دو هزار پوند جریمه شده‌اند.

«انجمن شهر لندن» (سی ال سی) می‌گوید در ۱۲ ماه گذشته  ۲۷ نفر به جرم کندن قارچ‌های وحشی در «اِپینگ فارِست» در استان «اِسِکس»  برگه‌ جریمه ۸۰ پوندی دریافت کرده‌اند.

برخی از این افراد با به همراه داشتن بیش از پنج کیلو  و در یک مورد با ۴۹ کیلو قارچ وحشی بازداشت شده‌اند.

«سی ال سی» می‌گوید در این میان، جنگلبانان «اپینگ فارست» اغلب ناچارند به کسانی که در صدد کندن قارچ‌های وحشی برمی‌آیند، اخطار لفظی بدهند. 

بر اساس مقررات «اپینگ فارست»، این‌گونه قارچ‌ها در رده گیاهان حفاظت شده قرار دارند. خود منطقه نیز به عنوان «منطقه ویژه علمی» و «ناحیه ویژه حفاظت شده» شناخته می‌شود.

«سی ال سی» هشدار داده است که کندن قارچ‌های وحشی علاوه بر غیرقانونی بودن، می‌تواند به زیست بوم «اپینگ فارست» نیز لطمه بزند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

«سی ال سی» می‌گوید: «قارچ‌های وحشی برای سلامت درختان کهن که برخی هزارساله هستند حیاتی است، زیرا برخی انواع قارچ از ریشه های آن‌ها حفاظت می‌کنند و به آن‌ها آب و مواد معدنی لازم را می‌رسانند.»

این شرکت می‌گوید این قارچ‌ها به رستوران‌ها و در بازارها فروخته می‌شود و آن اقدام نه تنها به درخت‌ها لطمه می‌زند، بلکه یکی از منابع تغذیه حیواناتی مثل گوزن را از میان می‌برد. 

گریم دوُشی-اسمیت، دبیرکل شعبه «سی ال سی» در «اپینگ فارست» و کمیته مجلس عوام بریتانیا، در بیانیه‌ای گفت:«قارچ‌ها نقشی بسیار مهم در تعادل حساس گونه‌گونگی زیست بومی ایفا می‌کنند که اپینگ فارست را چنین خاص کرده است.»

او افزود: «از میان بردن قارچ‌های وحشی این جنگل کهن به حیات وحش لطمه می‌زند و جانوران نادر را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

او همچنین هشدار داد که بسیاری از انواع قارچ «برای انسان خطرناک است و مصرف آن ممکن است مرگبار باشد.» 

آقای اسمیت گفت: «ما از حضور میلیون‌ها نفر که از این ناحیه حفاظت شده لذت می‌برند استقبال می‌کنیم، اما از بازدیدکنندگان تقاضا داریم قارچ‌ها را همان گونه که هستند، بدون دست زدن به آن‌ها، به حال خود بگذارند.»

© The Independent

بیشتر از جهان