مرد استرالیایی سر خود را از دهان تمساح بیرون کشید

این فرد در پی حمله یک تمساح موفق شد سرش را ازمیان دندان‌های او بیرون آورد و خود را نجات دهد

SAEED KHAN / AFP

گزارش شده است که مردی در استرالیا در جریان شنا در یک دریاچه، توانسته است با استفاده از زور، سر خود را از میان آرواره‌های یک تمساح بیرون بیاورد.

نشریه گاردین گزارش داده است که این مرد ۴۴ ساله روز پنجشنبه ساعت ۱۲:۴۵ دقیقه بعدازظهر در حومه «کِرنز» در «کاراووُنیکا»، مورد حمله یک تمساح قرار گرفته است.

امدادگران پزشکی گفته‌اند که او توانسته است تنها با جراحاتی سطحی به ناحیه جمجمه، یک سوی صورت و بالاتنه‌اش، از مهلکه فرار کند.

یک تمساح سر او را در حال شنا در دریاچه «لیک پلاسید»، بی‌مقدمه در میان آرواره‌های خود می‌گیرد. 

پل سوئینی، امدادگر پزشکی، گفت: «او دست‌های خود را داخل دهان (تمساح) گذاشت و با زور از سر خود جدا کرد. با این حرکت دهان تمساح باشدت روی یکی از انگشت‌های دست چپ او بسته شد.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

او سپس توانست خود را از حمله تمساح دور کند و برای تقاضای کمک، آهسته به جانب ساحل شنا کند. متعاقب آن، او  مورد معاینه امدادگران پزشکی قرار گرفت برای کسب اطمینان، به بیمارستان منتقل شد.

آقای سوئینی افزود: «اگر تمساح دندان‌های خود را روی گردن یا گلوی او که رگ‌های عمده خونی دارند فرو برده بود، آن حمله می‌توانست مرگبار باشد.

«جمجمه انسان سخت و محکم است. هیچ شکستگی یا سوراخی در جمجمه (قربانی) دیده نشد و او تنها جراحاتی در استخوان یک طرف صورت، شانه، و انگشتش برداشته بود.»

آقای سوئینی گفت که آن مرد که هویتش فاش نشده است، از برخورد با تمساح از شنا در دریاچه منصرف نشده و به‌زودی به آن بازخواهد گشت.

مسئولان حیات وحش در صدد ارزیابی امکانات انتقال تمساح از «لیک پلاسید» هستند که امری است که مدام در مورد تمساح‌ها تکرار می‌شود.

© The Independent

بیشتر از جهان