شرایط بد آب و هوایی، فرود اسپیس دراگون به زمین را به تعویق انداخت

فضانوردان نمونه‌هایی‌، شامل ده‌ها موش زنده و نمونه‌های میکروبی جهت آزمایش را، در فضاپیمای دراگون بارگیری کرده بودند

 آخرین ماموریت دراگون، بیست و یکمین ماموریت تدارکاتی تجاری برای ناسا است - NASA TV / AFP

ناسا روز دوشنبه اعلام کرد که به دلیل شرایط بد آب‌وهوایی در پایگاه فرود سواحل فلوریدا، «اسپیس ایکس» مجبور است بازگرداندن ده‌ها موش موجود در کپسول فضاپیمای دراگون خود را به تعویق اندازد.

آژانس فضایی ایالات‌متحده در گزارش ارسالی خود در تارنمای ناسا نوشت: «در حال حاضر تیم‌های متعددی در حال ارزیابی و بررسی شرایط آب‌وهوایی هستند تا نوبت بعدی فرود را تعیین کنند.» فضاپیمای تدارکاتی دراگون اسپیس ایکس می‌باید پس از حرکت صبح روز دوشنبه از ایستگاه بین‌المللی فضایی، چند ساعت بعد در دیتونا بیچ فلوریدا فرود می‌آمد.

فضاپیمای دراگون که حامل موادی برای آزمایش‌ و بررسی‌های علمی بود و آن‌ها را به آزمایشگاه مداری می‌رساند، ماه گذشته به ایستگاه بین‌المللی فضایی رسید. فضانوردان نمونه‌هایی شامل ده‌ها موش زنده و نمونه‌های میکروبی جهت آزمایش را این آخر هفته، در فضاپیمای دراگون بارگیری کرده بودند. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

ناسا اعلام کرد: «دانشمندان در زمین از این موش‌ها برای بررسی روش‌های درمانی پیشرفته در درمان عوارض بینایی و استخوانی در فضا استفاده می‌کنند. در میان همه نمونه‌های مورد تحقیق، نمونه‌هایی از بافت قلب و میکروب‌ها نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا دریابیم که چگونه می‌توان فضانوردان را سالم نگه داشت و فضاپیما را ایمن و عاری از آلودگی حفظ کرد.» 

بررسی‌هایی که در زمینه بینایی انجام شده، این امیدواری را ایجاد کرده است که بتوان دریافت آیا تغییرات عروقی که در فضا ایجاد می‌شود می‌تواند به بینایی آسیب برساند یا نه. همچنین تصور می‌شود که تشعشعات فضایی می‌توانند بر بینایی ۴۰ درصد افراد در ایستگاه فضایی بین‌المللی تاثیر بگذارند.

 آخرین ماموریت دراگون، بیست و یکمین ماموریت تدارکاتی تجاری برای ناسا است که ششم دسامبر از مرکز فضایی کندی در فلوریدا انجام خواهد شد.

© The Independent

بیشتر از تکنولوژی