هواپیمای اندونزیایی با ۵۹ مسافر در دریا سقوط کرد

هواپیمای مسافربری اندونزیایی کمتر از ۴ دقیقه پس از برخاستن از زمین، سقوط کرد

هواپیمای اندونزیایی دقایقی پیش سقوط کرد - FLIGHTRADAR

هواپیمای بویینگ ۷۳۷-۵۰۰ متعلق به خطوط هوایی سیریویجایا که از جاکارتا، پایتخت اندونزی عازم پونتیاناک بود ساعتی پیش از رادار خارج شد و رادارها کاهش ارتفاع ۱۰ هزار فوتی آن را ثبت کردند.

این هواپیمای مسافربری چهار دقیقه پس از برخاستن در دریا سقوط کرد. به نوشته روزنامه اندونزیایی ریپابلیکا، این پرواز ۵۹ مسافر داشته که شش کودک در میان آنها بوده است. برخی منابع تعداد مسافران پرواز را ۵۶ نفر عنوان کرده‌اند. کاپیتان سوریا هادی، فرمانده گارد دریایی تریسولا گفته که بقایای بدن انسان به همراه لاشه هواپیما یافت شده است.

میرور خبر داده که این پرواز پس از بلند شدن از فرودگاه جاکارتا مسیر غرب به سمت پونتیاناک در استان کالیمانتان را در پیش گرفت.

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که لاشه هواپیما از اقیانوس خارج شده و جستجو برای یافتن نجات‌یافتگان احتمالی پرواز آغاز شده است.

حساب توییتری Flightradar24  ساعتی پیش خبر خارج شدن این پرواز از رادار را منتشر و اعلام کرد که اطلاعات بیشتر به زودی اعلام خواهد شد.

اطلاعات اولیه حاکی از آن است که این پرواز داخلی اندونزی کمتر از ۶۰ ثانیه پس از بلند شدن ارتفاعش را به میزان ۱۰ هزار فوت از دست داد.
به نوشته وبسایت اخبار صنعت گردشگری جهانی ای‌تی‌ان، هواپیمایی که سقوط کرده ۲۶ سال سن داشته و خطوط هوایی آن دارای بالاترین درجه ایمنی موجود در کشور اندونزی است.

بیشتر از جهان