یک میلیون متقاضی برای ملاقات با فرازمینی‌ها در منطقه فوق سری

ارتش آمریکا در مورد نزدیک شدن به منطقه ۵۱ هشدار داد

Frederic J. BROWN / AFP

بیش از یک میلیون نفر برای ورود به منطقه معروف به طوفان ۵۱ ثبت نام کرده‌اند تا پرده از راز این پایگاه فوق سری ارتش آمریکا بردارند، و یک میلیون نفر دیگر نیز در حال اضافه شدن به این جمع هستند. گروهی معتقدند در این منطقه فوق سری اطلاعات مربوط به فرازمینی‌ها و بشقاب پرنده‌های سقوط کرده نگهداری می‌شود.

یک رویداد بسیار محبوب فیس‌بوکی که مردم را تشویق کرده است تا وارد یک منطقه نظامی بشوند. این کمپین به دلیل اینکه اعلام کرده است « آنها نمی‌توانند جلوی همه ما را بگیرند»، با استقبال بیش از یک میلیون نفر مواجه شده است و به سرعت بر تعداد این افراد اضافه می‌شود. حدود یک میلیون نفر دیگر نیز ابراز کرده‌اند که به این اقدام « علاقه‌مند» هستند.

این رویداد ( که به نظر می‌رسد در ابتدا به عنوان یک شوخی بیان شده بود، اما هم اکنون از طرف ارتش آمریکا تهدید و به سرعت محکوم شده است) مردم را تشویق می‌کند تا به همراه یکدیگر وارد این پایگاه نظامی بشوند.

در توضیح این پست فیسبوکی آمده است:« همگی ما در منطقه ۵۱ یکدیگر را ملاقات و ورود خود را هماهنگ خواهیم کرد، اگر مجبور به فرار شویم، سریعتر از گلوله‌های آنها حرکت می‌کنیم. بریم غریبه‌ها را ببینیم.»

این رویداد برای ۲۰ سپتامبر برنامه‌ریزی شده است. با اینکه به تازگی اعلام شده است، تعداد علاقمندان به شرکت در آن به سرعت در حال افزایش است هر روز صدها هزار نفر به این درخواست فیسبوکی می‌پیوندند.

ارتش آمریکا تلاش کرده است تا هر گونه اقدام احتمالی را تضعیف کند. سخنگوی نیروی هوایی آمریکا، لورا مک‌اندروز هشدار داده است که سربازان نیروی هوایی برای جلوگیری از هر فردی که قصد ورود غیر قانونی به این منطقه را داشته باشد در حالت «آماده باش» هستند، و به این نکته اشاره کرده است که این محل « یک منطقه آموزشی باز» مملو از «نیروهای مسلح آمریکایی» است.

وی گفته است:« منطقه ۵۱ یک محدوده آموزشی باز مختص به نیروی هوایی آمریکا است، و ما توصیه می‌کنیم که هیچ فردی اقدام به ورود به این محدوده که نیروهای مسلح آمریکایی را آموزش می‌دهیم نکند.»

خانم مک‌اندروز اضافه کرده است:« نیروی هوایی آمریکا همیشه برای حفاظت از آمریکا و سرمایه‌های آن آماده است.»

فیسبوک به سوالات ارسالی ایندیپندنت درباره این رویداد پاسخی نداده است.        

© The Independent

بیشتر از جهان