هشتمین روز آتش‌سوزی در گلستان

مسئولان برای مهار آتش به باران امید بسته‌اند

آتش‌سوزی گلستان وارد روز هشتم شد- خبرگزاری دانشجو

در پی ادامه آتش‌سوزی در استان گلستان، مسئولان استانی امیدوارند که بارش باران به خاموش‌کردن عرصه‌های جنگلی توسکستان کمک کند.

از روز ۱۱ آبان، بخش‌هایی از جنگل‌های استان گلستان دچار حریق شده و این موضوع همچنان به مناطقی در منطقه مازو آرام، گجه و روغن دره پیش پیشروی کرده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

 تسنیم به نقل از مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان می‌نویسد که دلیل شروع آتش‌سوزی، سهل‌انگاری برخی شکارچیان بوده است. ابوطالب قزلسفلو در این باره می‌گوید: «طبق بررسی‌ها و شواهدی که داریم احتمالاً حریق از بقایای آتشی که شکارچیان برافروخته بودند به دیگر مناطق جنگلی سرایت کرده است.» اگرچه هنوز هیچ‌کس بابت این کار دستگیر نشده است.

او در ادامه افزود: به دلیل ادامه آتش‌سوزی، هنوز امکان تخمین خسارات فراهم نشده است.

تا اینجای کار نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، محیط‌زیست، هلال‌احمر، گروه‌های کوهنوردی و مردم بومی تلاش بسیاری برای مهار آتش کرده‌اند.

طی ۸ روز اخیر بخشی از مناطق جنگلی سخت گذر مازوآروم، پنبول‌چال، چکل‌دوک و گنج‌دره در آتش سوخت. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت که مخزن فرعی سد کوثر به حجم سد هزارمتر مکعب بطور کامل آبگیری و برای برداشت توسط هلیکوپتر امدادی در اختیار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار گرفته است.

بیشتر از