حضور کیت بلانچت در جشنواره ونیز با لباس تکراری برای حفاظت از محیط زیست

رئیس هیئت داوران جشنواره امسال ونیز روی فرش قرمز همان لباس‌هایی را از نو پوشید که آلکساندر مک‌کویین و استبان کورتازار برایش طراحی کرده بودند

ALBERTO PIZZOLI / AFP

جشن‌واره فیلم ونیز ۲۰۲۰ با سال‌های قبل تفاوت چشم‌گیری داشته است: حاضران روی فرش قرمز فاصله‌گیری اجتماعی را رعایت می‌کنند و ماسک دم دست‌شان است.

کیت بلانچت که رئیس هیئت داوران جشنواره امسال هم هست از آغاز این جشنواره در روز چهارشنبه هفته گذشته طی دو باری که روی فرش قرمز ظاهر شده مقررات جدید کرونایی را رعایت کرده است.

اما البته از نگاه تیزبین مشتاقان لباس و مد و خوش‌پوشی هم پنهان نماند که لباس‌های بلانچت آشنا بود. این هنرپیشه در شب نخست لباس شب براقی به رنگ آبی تیره‌ پوشید که استبان کورتازار طراحی کرده است. در شب دوم هم بلوزی نامتقارن و گل‌بته‌ای کار آلکساندر مک‌کویین را همراه شلوار و فراک به تن داشت.

طبق توضیحی که یکی از کارشناسان سبک پوشاک افراد سرشناس به نام الیزابت استوارت در اینستاگرام داده است بلانچت این لباس‌ها را قبلاً هم پوشیده است و به خاطر پیشبرد جنبش مُد سازگار با محیط زیست آن‌ها را دوباره پوشیده است.

استوارت گفت: خودِ تکرار شیک است. کیت بلانچت تصمیم گرفته در جشنواره امسال فیلم ونیز برخی از زیباترین لباس‌هایش را دوباره بپوشد.

«به عبارت دیگر پایداری زیست‌محیطی هم می‌تواند زیبایی‌آفرین باشد.»

بلانچت لباس شب کار استبان کورتازار را نخستین بار در سال ۲۰۱۵ و در پیش‌نمایش فیلم کَرول در جشنواره فیلم بی.اف.آی لندن پوشید.

این هنرپیشه ۵۱ ساله بلوز کار آلکساندر مک‌کویین را هم نخستین بار در سال ۲۰۱۶ در مراسم بفتا پوشید.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

بلانچت علاوه بر تبلیغ پایداری زیست‌محیطی می‌خواهد تمامی لباس‌هایی را که در جشنواره امسال فیلم ونیز می‌پوشد به یک حراجی هدیه دهد. سازمان غیرانتفاعی شیک رلیف که استوارت مؤسس آن است این حراجی را برگزار می‌کند.

در اجرای این حراجی گروه «هواداری از فرش قرمز» نیز با موسسه شیک‌رلیف همکاری می‌کند و تمامی عایدی حراج را به شرکت آموزشی «رویاروی تاریخ و خودمان» و موسسه زنان سازمان ملل می‌دهند.

قرار است لباسی که سایر مهمانان سرشناس جشنواره فیلم ونیز روی فرش قرمز به تن دارند نیز به حراج گذاشته شود.

این حراجی قرار است از چهارشنبه ۲۳ سپتامبر تا جمعه دوم اکتبر برگزار شود.

© The Independent

بیشتر از فیلم