جدایی پرنس هری و مگان مارکل از بنیاد خیریه مشترکشان با ویلیام و کیت میدلتون

دوک و دوشس ساسکس می‌خواهند از این بنیاد سلطنتی بروند

دوک و دوشس ساسکس می‌خواهند به طور رسمی از نهاد خیریه مشترک خود با دوک و دوشس کمبریج جدا شوند و بنیاد مخصوص خود را تأسیس کنند.

این بنیاد سلطنتی روز پنج شنبه این خبر را تأیید کرد و توضیح داد که این جدایی گام نهایی در تقسیم وظایف عمومی پرنس هری و مگان مارکل خواهد بود.

پرنس ویلیام و کیت میدلتون در موسسه خیریه اصلی باقی خواهند ماند و نام آن به بنیاد سلطنتی دوک و دوشس کمبریج تغییر خواهد کرد.

این بنیاد اعلام کرد تصمیم فوق پس از یک دوره بازنگری در ساختار آن صورت گرفته است.

گفته شده است که این دو زوج در آینده به همکاری با یکدیگر ، از جمله در کارزار بهداشت روانی معروف به «هِدز توگِدِر» (هم‌فکری) ادامه خواهند داد.

این تصمیم با هدف «هماهنگی بهتر» در فعالیت‌های خیریه آنها گرفته شده است.

هیوگو ویکرز، مورخ خاندان سلطنتی، در مورد این جدایی به ایندپندنت گفت: «به نوعی مایه تأسف است. آنها با هم یک واحد قوی به نظر می‌رسیدند اما ظاهرا نوعی تفاوت کلی در علایق و اولویت‌های آنها وجود دارد. برای من جای تعجب نیست».

در بیانیه کاخ کنزینگتون در مورد این تصمیم آمده است که هدف از این تغییرات این است که «مقامات سلطنتی که خود را برای نقش‌های آینده‌شان آماده کنند، کارها و وظایف خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهند و فعالیت‌های خیریه را با خانواده‌های جدیدشان بهتر هماهنگ کنند».

در بیانیه کاخ کنزینگتون نوشته شده: «دوک و دوشس کمبریج و دوک و دوشس ساسکس بسیار به دستاوردهای مشترکشان در این بنیاد سلطنتی افتخار می‌کنند. آنها مخصوصا به اینکه موسسه خیریه‌ای تأسیس کرده‌اند که تأثیر مهم و پایداری داشته و خواهد داشت و به بهبود زندگی انسانها کمک می‌کند، مفتخرند».

در ماه مارس کاخ کنزینگتون اعلام کرد که به دنبال ازدواج هری و مگان در ماه مه، ملکه الیزابت دوم موافقت کرده است که خانه جدیدی برای آنها ایجاد شود.

ملکه یک دفتر رسمی خانوادگی در کاخ باکینگهام به این زوج اعطا کرده است. دفتر مشترک قبلی آنها با کیت و ویلیام همچنان در کاخ کنزینگتون باقی خواهد ماند.

با ایجاد خانه جدید، هری و مگان - که فرزند اولشان، آرشی هاریسن ماونتباتن ویندسور، در ماه مه به دنیا آمد - مسئولان ارتباطی جدیدی را برای خود استخدام خواهند کرد که بخشی از تیم ارتباطات کاخ باکینگهام خواهند بود و به دانیل مک‌کیب، دبیر ارتباطات ملکه، گزارش خواهند داد.

طبق این بیانیه «تا زمانی که تیم مذکور مستقر می‌شوند، کاخ کنزینگتون همچنان به حمایت از این مقامات سلطنتی ادامه خواهد داد».

© The Independent

بیشتر از زندگی