ژیوانشی طراح لباس خیابانی را به عنوان مدیر خلاقیت برگزید

قرار است متیو ویلیام نخستین مجموعه خود را در ماه اکتبر نمایش بدهد

نمایش مد پاییز-زمستان ۲۰۲۰-۲۰۲۱ ژیوانشی در پاریس، ۱ مارس- Lucas BARIOULET / AFP

نشان تجاری« ژیوانشی» اعلام کرده است که «متيو ویلیام» مدیر خلاقیت جدید خانه مد فرانسه خواهد شد.

این طراح آمریکایی زمام امور را از«کلر وایت کلر» می‌گیرد که بعد از سه سال فعالیت در این حرفه در اواسط آوریل از این منصب کناره‌گیری کرد.

ویلیام، که تمام مسئولیت مدیریت خلاقیت برای کل مجموعه مردان و زنان ژیوانشی را به عهده گرفته، اولین مجموعه خود را در ماه اکتبر نمایش می‌دهد. او توضیح می‌دهد: «من دنبال هدایت این نشان تجاری به عصری جدید منطبق بر تازگی و همگانی شدن هستم.»

ویلیام گفت: «من بسیار مفتخرم که به خانه مد ژیوانشی پیوسته‌ام. موقعیت منحصر به فرد این خانه و فضای بی‌زمانش، از آن یک نماد غیرقابل‌انکار ساخته است و من منتظرم که با همکاری در گروه و هم در آتلیه‌ها به عصری جدید از تازگی و همگانی شدن رهسپار شویم.»

وی افزود: «من از گروه «ال‌وی‌ام‌اچ» از این که به من اعتماد کرده و شانس برآورده شدن رویای زندگی‌ام را به من داده‌اند، بسیار سپاس‌گزارم. در این برهه زمانی خاص جهانی، می‌خواهم به همراه همکاران و مجموعه‌ام پیام امید بفرستم و بخواهم که همه در تغییرات مثبت شرکت کنیم.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

ویلیام بنیان‌گذار طرح لباس‌های خیابانی با عنوان «الیکس» است که از پوشش زنانه دوست‌داران طبیعت الهام گرفته و نشان اصلی صحنه پرزرق وبرق لباس‌های خیابانی است.

شیوه او با وایت کلر که اولین مدیر خلاقیت زن در ژیوانشی بود، به شکل قابل ملاحظه‌ای فرق دارد. وایت کلر در مدت کارش تلاش کرد که بر تقویت آتلیه این خانه مد گران‌قیمت متمرکز شود و آن را با نمایندگان جدید، نظیر دوشس ساسکس (که طراح لباس عروس وی در سال ۲۰۱۸ بود) همراه کند. این طراح توسط «سیدنی تولدانو» رئیس و مدیر اجرایی گروه مد «ال‌وی‌ام‌اچ» تایید شد، کسی که «ارزش‌های اصلی هابرت دی ژیوانشی و حس ظرافت ذاتی خود» را به این خانه مد آورد.

در مقایسه، به نظر می‌رسد که ویلیام انتخاب شده تا مشتریان نسل جدید را با به وجود آوردن موارد زیبایی‌شناسانه هیجان‌انگیزتر که پیش‌تر و در زمان کار«ریکاردو تی شی» دیده می‌شد، برانگیزد. ریکاردو تی‌شی کسی است که در سال ۲۰۱۲ از سمت مدیریت خلاقیت در ژیوانشی، بعد از ۱۲ سال کناره‌گیری کرد.

«تولدانو» فکر این شرکت در مورد انتخاب ویلیام را تایید کرده و گفت که این طراح «فصل جدیدی» را در این خانه مد به وجود خواهد آورد.

او گفت: «من خیلی خوشحالم که می‌بینم متیو ام. ویلیامز به گروه ال‌وی‌ام‌اچ پیوسته است.

از زمانی که او در رقابت‌های جایزه ال وی ام اچ شرکت کرد، ما از تماشای پیش‌رفت او تا این استعداد بالای امروزی‌اش لذت برده‌ایم. من باور دارم که نگاه خاص او به تازگی، می‌تواند موقعیتی بزرگ برای ژیوانشی در ایجاد فصلی تازه با قدرت و موفقیت باشد.»

این طراح متولد شیکاگو حرفه مدیریت هنری‌اش را برای کانیه وست آغاز کرد. سپس به کار با لیدی گاگا مشغول شد و از طریق او با شماری از اسامی این صنعت، نظیر «نیک نایت» عکاس مد، «نیکولاس فورمیچتی» سردبیر، و «هدی اسلیمین» مدیر خلاق در شیلی آشنا شد. ویلیام هم‌چنین در گذشته با «ویرجیل آبلو» بنیان‌گذار لباس‌های خیابانی تجملاتی «آف وایت»، که اکنون مدیر هنری «لويی ویتون» است، همکاری داشت.

در سال ۲۰۱۶ ویلیام بعد از انتخاب میان برترین‌های رقابت طراحان جوان «ال وی ام اچ» ۲۰۱۶، حمایت بسیاری از افراد کسب و کار حرفه مد را برای شیوه طراحی پیشتازش، به دست آورد.

ویلیام از زمان تاسیس نشان تجاری‌اش «الیکس» در سال ۲۰۱۵، هم‌چنین با ادغام فرهنگ زیبایی‌شناسی خیابانی با ساختار لباس‌های کاربردی، پیروان وفاداری به دست آورد و با شماری از عنوان‌های ورزشی بین‌المللی مشهور و نشان‌های تجاری تجملی سبک زندگی (مثل مونکلر و دیور) همکاری کرد.

این طراح ۳۴ ساله در حال حاضر ساکن «فرا» در ایتالیاست، اگرچه پیش از شروع کار در ژیوانشی به پاریس نقل مکان خواهد کرد.

ویلیامز در زمانی دشوار اما جالب، به این خانه مجلل مد وارد می‌شود، زمانی که تقویم مد، توسط شماری از طراحان اصلی (مثل گوچی و ایو سن لورن) و این تجارت مجلل متاثر از همه‌گیری ویروس کرونا، نادیده گرفته می‌شود.

 شرکت چتر فرانسوی کرینگ در نشان‌های تجاری نظیر بوتگا، ونتا و بالنسیاگا اخیرا ۱۵.۴ درصد کاهش سرمایه داشته‌اند. این در حالی است که ال وی ام اچ هم ۱۵ درصد کاهش را گزارش کرده است.

© The Independent

بیشتر از مُد و زیبایی