پیام ویدیویی رابرت دنیرو و سایر هنرمندان: در خانه بمانید

هنرمندان نیویورکی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا دست به کار شدند

رابرت دنیرو گفته است: «ما باید جلوی شیوع این ویروس را بگیریم و این کار تنها با همراهی همدیگر امکان پذیر است.»- Frazer Harrison/Getty/AFP

در شرایطی که حدود نیمی از تمامی مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا، ساکن ایالت نیویورک هستند، فرماندار این ایالت برای متقاعد کردن نیویورکی‌ها به ماندن در خانه، دست به دامان هنرمندان شده است.

بر اساس آخرین آمار شمار مبتلایان در آمریکا از مرز ۳۲ هزار تن گذشته است و بیش از ۱۵ هزار تن از این افراد ساکن ایالت نیویورک هستند.

اندرو کوئومو، فرماندار نیویورک، که هم‌صدا با سایر مقامات بارها تاکید کرده است که مردم باید در خانه بمانند، از هنرمندان نیویورکی خواسته است تا با ضبط ویدیوهایی، مردم نیویورک را تشویق کنند تا از خانه خارج نشوند.

رابرت دنیرو در واکنش به این درخواست، از عبارت مشهور خود، «حواسم به تو هست»، در فیلم «ملاقات با والدین» استفاده کرد و گفت: «ما همه باید در خانه بمانیم. ما باید جلوی شیوع این ویروس را بگیریم و این کار تنها با همراهی همدیگر امکان پذیر است. نه فقط برای حفاظت از خود، که برای حفاظت از دیگران و تمام کهنسالانی که دوستشان دارید. لطفا. حواسم به شما هست.»

بن استیلر، دیگر بازیگر مشهور هالیوود که دست بر قضا همبازی رابرت دنیرو در فیلم «ملاقات با والدین» بود هم در ویدیویی خطاب به جوانان نیویورک گفت که شرایط «عادی» نیست و همه باید در خانه بمانند. 

او به جوانان توصیه کرد تا در این دوران کارهایی را در خانه انجام بدهند که قبلا فرصتش را نداشتند و گفت خودش همیشه علاقه به خلق هنر با اره برقی داشته است. بن استیلر سپس یک اره برقی دستش می‌گیرد و می‌گوید با این‌که هیچ چیز درباره این هنر نمی‌داند، حال به لطف اینترنت می‌تواند به این علاقه‌اش بپردازد.

دنی دِویتو، کمدین نام‌آشنا نیز در ویدیویی گفت: «من از صمیم قلب از تمام مردم ایالت نیویورک می‌خواهم تا در خانه بمانند. همه. ما این ویروس همه‌گیر را داریم. جوانان می‌توانند آن را بگیرند و به مسن‌ها منتقل کنند و یک لحظه غافل بشویم، رفته‌ایم. فرماندار کوئومو از من خواست از شما بخواهم که لطفا، لطفی به ما بکنید و در خانه بمانید و این ویروس را شیوع ندهید. ممنونم. چطور است کمی تلویزیون نگاه کنید؟»

لالا آنتونی، چهره شناخته شده تلویزیونی که متولد بروکلین است نیز در پیامی ویدبویی گفته است: «گوش کنید بچه‌ها، ما باید در خانه بمانیم. نمی‌شود برویم بیرون. این ویروس با سرعت زیادی دارد منتشر می‌شود. اگر به فکر عزیزان مسنتان هستند، اگر به فکر همدیگر هستید، در خانه می‌مانید… ما می‌خواهیم دوباره بتوانیم برویم بیرون و کیف کنیم، برقصیم و جشن بگیریم. می‌خواهیم تمام آن کارهایی را بکنیم که نیویورکی‌ها می‌کنند. ولی برای این‌که بتوانیم این کار را بکنیم، باید در خانه بمانیم، باشه؟ در خانه بمانید. مثل من به موسیقی گوش کنید. یک فیلم خوب ببینید. با خانواده‌تان حرف بزنید. پای کامپیوتر یا هر جور دیگر یک کار خلاقانه انجام بدهید. در خانه بمانید. دوستتان دارم.»

در حال حاضر تمام کارکنان در نیویورک، به جز کارکنان مشاغل حیاتی، باید از خانه کار کنند.

از تمام ساکنین نیویورک خواسته شده است تا در خانه بمانند، در فضای آزاد فقط به ورزش‌های انفرادی بپردازند، از دیگران دو متر فاصله بگیرند، در حضور دیگران ماسک بزنند و اگر قرار است کسی به ملاقاتشان بیاید، دمای بدن فرد را اندازه‌گیری کنند.

اندرو کوئومو روز یکشنبه گفت هرچند تلاش این است تا از سرعت شیوع کاسته شود، این ویروس به حدی واگیردار است که در نهایت شیوع پیدا خواهد کرد.

به تخمین وی، ۴۰ تا ۸۰ درصد ساکنین این ایالات در نهایت به این ویروس مبتلا خواهند شد.

پیش‌بینی شده است که در هفته‌های آینده شمار مبتلایان در نیویورک افزایش پیدا کند و در نهایت این ابتلا سیر نزولی پیدا کند.

بیشتر از